ggg ggg ggg ggg

Radzymin i Nieporęt zacieśniają współpracę

W ubiegły piątek, 19 lipca w Urzędzie Gminy w Nieporęcie, odbyło się spotkanie wójta Nieporętu Macieja Mazura z burmistrzem Radzymina Krzysztofem Chacińskim, poświęcone planom współpracy pomiędzy obydwoma gminami w zakresie inwestycji wodociągowych i kanalizacyjnych.

Podczas spotkania, w którym obok włodarzy sąsiadujących ze sobą gmin uczestniczyli również: Zastępca Wójta Gminy Nieporęt Alicja Sokołowska oraz II Zastępca Burmistrza Radzymina Andrzej Nocoń, omówione zostały kwestie związane z możliwością nawiązania współpracy w zakresie rozwoju sieci wodno-kanalizacyjnej na obszarze sołectw zlokalizowanych na pograniczu obydwu gmin.
Jak poinformował tuż po spotkaniu burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński: „Dobra współpraca z Gminą Nieporęt ma szansę rozszerzyć się na nowy obszar: wodno –kanalizacyjny. Gmina Radzymin wyrazi zgodę na przyłączanie mieszkańców ulicy Poligonowej w Beniaminowie (gm. Nieporęt) do radzymińskiej sieci wodociągowej, z kolei Gmina Nieporęt zgodzi się na przyłączanie się do sieci kanalizacyjnej, ułożonej w ulicy Wczasowej na pograniczu Borek i Ryni, mieszkańcom Borek (gm. Radzymin)”.
W kolejnym etapie planowana jest współpraca przy dostępie do infrastruktury wodno-kanalizacyjnej gminy Nieporęt w rejonie Starych Załubic i do sieci kanalizacyjnej gminy Radzymin w rejonie Wólki Radzymińskiej.
Tym samym wspólne działania wójta Nieporętu i burmistrza Radzymina umożliwią mieszkańcom sąsiadujących ze sobą miejscowości, położonych w obydwu gminach korzystanie z infrastruktury.
W trakcie ubiegłopiątkowego spotkania była mowa także o nowej linii SKM. Jak poinformował Urząd Gminy Nieporęt „obie strony potwierdziły wolę realizacji wspólnych działań, efektem których ma być uruchomienie przez ZTM nowego połączenia SKM z Warszawy, przez Legionowo, Nieporęt, Dąbkowiznę do Radzymina”.

/opr. R.L./

2 268 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dwa nowe parkingi „Parkuj i Jedź” powstaną w pobliżu stacji PKP Kobyłka – Ossów

We wtorek, 16 lipca burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć, podpisała umowę na budowę dwóch parkingów „Parkuj i Jedź” przy stacji PKP...

Zamknij