ggg ggg ggg

Dwa nowe parkingi „Parkuj i Jedź” powstaną w pobliżu stacji PKP Kobyłka – Ossów

We wtorek, 16 lipca burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć, podpisała umowę na budowę dwóch parkingów „Parkuj i Jedź” przy stacji PKP Kobyłka – Ossów. W ramach inwestycji powstanie ponad 110 nowych miejsc parkingowych, z których mieszkańcy będą mogli korzystać już na początku przyszłego roku.

Burmistrz Miasta Kobyłka, Edyta Zbieć podpisała umowę na budowę dwóch parkingów „Parkuj i Jedź” w pobliżu stacji PKP Kobyłka – Ossów. Dzięki temu już na początku przyszłego roku będzie można zaparkować ponad 110 samochodów.
Wykonawca, firma Zakład Usług Terenowych Budowlanych i Porządkowych „Margot” Małgorzata Szymańska, powinien zakończyć inwestycję do 29 listopada 2019 r. Zakończenie realizacji całego projektu przewidywane jest do 31 grudnia 2019 r.
(Warto nadmienić, iż jest to jeden z projektów realizowanych w mieście w ramach Funduszy Europejskich, tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, które mają odpowiadać w sposób kompleksowy na potrzeby i problemy miast).
Pierwszy z parkingów będzie zlokalizowany przy ul. Nadarzyn, Poniatowskiego oraz Turowskiej w Kobyłce. Inwestycja obejmie również budowę drogi wewnętrznej. Przewidziano na nim 50 miejsc postojowych.
Drugi parking, będzie usytuowany wzdłuż ul. Napoleona w Kobyłce. Będzie tam można zaparkować 63 samochody.
Oba parkingi będą wybudowane z pełną infrastrukturą techniczną – oświetleniem, siecią kanalizacji deszczowej, siecią wodociągową, monitoringiem, a także systemem ewidencji parkujących pojazdów. Na parkingach przewidziano wiaty rowerowe, z miejscem na ponad 80 rowerów.
Miasto jest przekonane, że inwestycja ta znacząco poprawi komfort życia mieszkańców – skróci się czas poszukiwania miejsca do parkowania, będzie też łatwiej przesiąść się z samochodu czy roweru do pociągu. Być może zwiększy się również konkurencyjność komunikacji publicznej. A co również ważne dla mieszkańców – w czasie deszczu nie będzie problemu z wejściem do pociągu w czystych butach (nawet w szpilkach 🙂 ).
Lokalizacja parkingu ma umożliwić dogodne połączenie komunikacyjne z Warszawą, co być może przełoży się na ograniczenie podróży samochodami osobowymi, a w efekcie zmniejszy emisję substancji szkodliwych do środowiska (CO2 i pyłów) oraz poziomu hałasu w mieście.
Ustalono, że realizacja inwestycji rozpocznie się niezwłocznie, stąd w dniu podpisaniu umowy z wykonawcą parkingów, pracownicy Urzędu Miasta rozpoczęli przygotowanie terenu sąsiedniej działki, która dzięki życzliwemu podejściu właściciela, będzie do dyspozycji osób dojeżdżających na stację samochodem. (Grunt został nieodpłatnie przekazany miastu do użytkowania na czas trwania prac budowlanych).
Tam właśnie, u zbiegu ulic: Turowskiej – Poniatowskiego – Nadarzyn będzie można zostawić samochód w czasie trwania budowy parkingów P+R.

/opr. rl; źródło: UM Kobyłka/

2 752 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kobyłka dofinansowana w ramach mazowieckiego programu wsparcia

Miasto Kobyłka otrzymało dofinansowanie w wysokości 42 000 zł od Samorządu Mazowsza w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza”. Umowę...

Zamknij