ggg
ggg
ggg ggg

Rada Powiatu Wyszkowskiego z twarzą PSL-u

Wymiany na stanowiskach w Radzie Powiatu Wyszkowskiego ciąg dalszy. 28 września 2021 r. na sesji zwołanej po zerwaniu koalicji KW PiS z KW Wspólnoty Samorządowej Grzegorza Nowosielskiego wymieniono przewodniczącego z PiS Waldemara Sobczaka na Bogdana Pągowskiego z PSL, a wiceprzewodniczącymi zostali Agnieszka Ołdak-Prokop (Wspólnota Samorządowa) i Tadeusz Mirosław Kuchta (PSL).

6 października 2021 r. odbyła się kolejna sesja nadzwyczajna, gdzie wybrano na funkcję wiceprzewodniczącego Tadeusza Kuchtę z PSL oraz zmieniono składy komisji Rady Powiatu Wyszkowskiego.
Atmosfera sesji była burzliwa, gdyż radni reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość nie widzieli konieczności, aby nastąpiły tak radykalne zmiany. Ich zdaniem odwołanie dotychczasowej wiceprzewodniczącej Rady – Ewy Bartosiewicz, osoby odpowiedniej i merytorycznej było nieuzasadnione. W związku z tym, że podnoszono zarzuty o nieprawidłowości w odwołaniu i przebiegu sesji, Ewa Barosiewicz, a za nią pozostali przedstawiciele PiS i obecnej opozycji – odmówili udziału w głosowaniach. Oczywiście nie przeszkodziło to obecnej koalicji dokonać zmian, bo 11 głosami byli w stanie przeprowadzić wszystkie głosowania.
Obecnie skład komisji jest następujący:
Komisja Rewizyjna
Przewodniczący – Sławomir Marek Pędzich (PSL)
Członek – Renata Rębała
Członek – Katarzyna Teresa Wysocka
Członek – Piotr Wykowski
Komisja Skarg, Wniosków i Petycji
Przewodniczący – Wojciech Kozon (PSL)
Członek – Adam Mróz
Członek – Adam Przemysław Turek
Członek – Iwona Bogusława Wyszyńska
Komisja Budżetu, Rozwoju Gospodarczego i Rolnictwa
Przewodniczący – Adam Mróz (Wyszkowscy Demokraci)
Członek – Bogusław Frąckiewicz
Członek – Justyna Garbarczyk
Członek – Bogdan Mirosław Pągowski
Członek – Waldemar Sobczak
Komisja Zdrowia i Pomocy Społecznej
Przewodnicząca – Katarzyna Teresa Wysocka (Wyszkowscy Demokraci)
Członek – Teresa Hanna Czajkowska
Członek – Wojciech Kozon
Członek – Sławomir Marek Pędzich
Członek – Agnieszka Ołdak-Prokop
Członek – Renata Rębała
Komisja Edukacji, Kultury i Sportu
Przewodnicząca – Adam Przemysław Turek (niezrzeszony)
Członek – Ewa Bartosiewicz
Członek – Paweł Deluga
Członek – Marzena Dyl
Członek – Tadeusz Mirosław Kuchta
Członek – Piotr Wykowski
Członek – Iwona Bogusława Wyszyńska
Funkcje przewodniczących komisji stracili: Renata Rębała, Iwona Wyszyńska, Marzena Dyl, Justyna Garbarczyk. Przewodnicząca komisji zdrowia, jako jedyna nie została usunięta, ale też radna Katarzyna Wysocka weszła do Rady z KW Wyszkowskich Demokratów.
Jak na razie bezwzględne działania nowej koalicji, nie pozostawią żadnych złudzeń co do dokonanej politycznej czystki w powiecie wyszkowskim. Należy zauważyć, że przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości dawali szansę radnym z innych opcji do pełnienia funkcji. Obecnie z PiS pozostaje jedynie starosta Jerzy Żukowski, bo nowa koalicja nie ma większości umożliwiającej usunięcie starosty i Teresa Hanna Czajkowska – członek Zarządu. Pozostali trzej członkowie Zarządu są w nowej koalicji: Leszek Marszał – wicestarosta, Paweł Deluga – członek, Bogusław Frąckiewicz – członek.
Oczywiście PiS stracił funkcyjnych w Radzie, ale może być walczącą opozycją wspieraną przez utrzymanego dalej u władzy starostę Jerzego Żukowskiego. Radni z PiS pokazali swoje bojowe oblicze podczas sesji 6 października wykazując nieprawidłowości i prezentując swój protest, co do działań nowej koalicji, która ma twarz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wynik PSL-u w wyborach samorządowych 2018 roku doprowadził do utraty władzy w powiecie wyszkowskim, ale PSL został reanimowany działaniami Grzegorza Nowosielskiego reprezentującego KW Wspólnotę Samorządową. Podobnie jak Platforma w wyborach do europarlamentu przywróciła do życia politycznego SLD (obecnie Nowa Lewica).

/Janina Czerwińska/

103 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
XXI Dzień Papieski w Brańszczyku

10 października 2021 r. pod hasłem „Nie lękajcie się” obchodzony był w Polsce XXI Dzień Papieski. Tradycyjnie uroczyste obchody tego...

Zamknij