ggg ggg ggg ggg

Pustułka w legionowskim starostwie!

Budynek Starostwa Powiatowego w Legionowie ma nowego lokatora. Zamieszkała w nim pustułka, a jej perypetie można śledzić na żywo w Internecie.

Na elewacji budynku Starostwa Powiatowego w Legionowie zamontowano budkę dla ptaków.
W tym roku, ku radości starosty Sylwestra Sokolnickiego i pracowników urzędu wprowadziła się do niej pustułka (Falco tinnunculus), która należy do rodziny sokołowatych i jest najpospolitszym sokołem zamieszkującym Polskę. Liczebność populacji tych ptaków szacuje się na ok. 7 tys. par lęgowych według danych podawanych przez Komitet Ochrony Orłów.
Sympatyczny ptak pewnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma szansę stać się nową atrakcją powiatu legionowskiego. Poczynania legionowskiej pustułki śledzi bowiem kamera.
Zachęcamy do podglądania ptasiej gwiazdy na żywo. Jest to możliwe, dzięki transmisji prowadzonej na internetowym kanale Powiatu Legionowskiego na platformie YouTube (https://youtu.be/2fzWbWEk2Yo). Trzymajmy kciuki, aby ptasia rodzinka się rozmnożyła i byśmy mogli podglądać na żywo ich codzienne perypetie 🙂

/opr. KW, źródło: powiat legionowski/

1 361 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolej Zegrze – Przasnysz na właściwych torach

W środę, 17 marca Rada Miejska w Serocku podjęła uchwałę o zmianach w budżecie Miasta i Gminy Serock, które umożliwiają...

Zamknij