ggg ggg ggg

W Pułtusku obowiązki burmistrza przejęła Dorota Subda

Niepewna sytuacja dotycząca zarządzania Pułtuskiem została unormowana – na pełniącą obowiązki burmistrza została wyznaczona Dorota Subda z Ostrowi Mazowieckiej.

W związku z zatrzymaniem dotychczasowego burmistrza Pułtuska Krzysztofa N przez CBA 30 stycznia br., a następnie aresztowaniem go na trzy miesiące (od dnia 1 lutego) oraz zarzutami korupcji przy przetargach, postawionymi nie tylko burmistrzowi, ale również pani wiceburmistrz miasta, sytuacja z zarządzeniem miastem i gminą bardzo się skomplikowała. Przewodniczący Rady wystąpił do wojewody o wyznaczenie osoby pełniącej funkcję burmistrza Pułtuska. Konieczność powołania innej osoby jest związana z wystąpieniem przeszkody w wykonywaniu zadań i kompetencji dotychczasowego burmistrza. Po zgłoszeniu sprawy przez wojewodę do Prezesa Rady Ministrów musiała być wyznaczana osoba, która pełnić będzie funkcje burmistrza. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wyznaczył Dorotę Subdę z Ostrowi Mazowieckiej, a 28 lutego w Urzędzie Miasta nominację wręczył jej Krzysztof Bieńkowski, kierownik delegatury MUW w Ciechanowie.
– Chcę, aby sprawy w mieście biegły bez przeszkód i żeby mieszkańcy miasta czuli się bezpiecznie – powiedziała Dorota Subda po wręczeniu jej nominacji na p.o. burmistrza Pułtuska. To pierwsze spotkanie odbyło się w obecności radnych i pracowników, a nową burmistrz przywitała zastępca Róża Krasucka i sekretarz miasta Patrycja Kazimierczak.
Dorota Subda pełni swoje obowiązki od 1 marca br. do wygaśnięcia mandatu obecnej kadencji (do końca 2018 roku) do dnia zaprzysiężenia burmistrza wybranego w wyborach samorządowych, które odbędą się między 17 października a 9 listopada.
Dorota Subda jest mieszkanką Ostrowi Mazowieckiej, uczęszczała do LO im. M. Kopernika w Ostrowi, później ukończyła kierunek – Administracja rządowa i samorządowa – na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała w Starostwie Powiatowym na stanowisku inspektora, następnie, jako inspektor do spraw kontroli wewnętrznej w Urzędzie Miasta Ostrów Mazowiecka. Pełniła również funkcję szefowej miejskiego zespołu ds. budżetu obywatelskiego.
Już 1 marca po objęciu funkcji w pułtuskim ratuszu podjęła decyzję odwołującą dotychczasową zastępcę burmistrza Pułtuska Różę Krasucką. Kolejnym zarządzeniem było podjęcie decyzji o likwidacji Wydziału Edukacji Kultury i Sportu, kierowanego do tej pory przez Piotra Karkowskiego, a po tej zmianie powstanie zespół d/s Edukacji, Kultury i Sportu, nadzorowany przez koordynatora do spraw społeczno – oświatowych, którym ma zostać Róża Krasucka.

/oprac. J.Cz./

2 210 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Z sesji Rady Miejskiej…

W Sali Konferencyjnej przy Hali Sportowej im. Mariana Dzięcioła Burmistrza Łochowa 28 lutego br. odbyło się LVII w kadencji posiedzenie...

Zamknij