ggg
ggg ggg

„Przywróć naszą Ziemię” – to hasło przewodnie tegorocznego Dnia Ziemi

Dzień Ziemi to największe na świecie święto ekologiczne, obchodzone w 192 krajach. Zostało zapoczątkowane w 1990 r. Celem jego powstania było uświadomienie obywatelom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę, propagowanie postaw ekologicznych oraz zachęcanie do prowadzenia trybu życia, który jest przyjazny planecie.

Święto to jest wspaniałą okazją, by podjąć różnorodne działania na rzecz poprawy naszego środowiska życia. Warto wykonać choćby drobny gest, który może zapoczątkować dużą zmianę. Jedną z możliwości jest sadzenie drzew, które produkują tlen i chronią przed zanieczyszczaniem powietrza.
Taką inicjatywę z okazji Dnia Ziemi podjął samorząd Gminy Brańszczyk. W dniu 22 kwietnia 2021 r. przedstawiciele władz gminnych: wójt Brańszczyka Wiesław Przybylski z sekretarz gminy Beatą Wójcik i skarbnik Katarzyną Kempistą, pracownicy urzędu oraz ksiądz proboszcz parafii w Porębie Andrzej Grzybowski, radni z Poręby – Andrzej Kukwa i Sławomir Gałązka, radni z Trzcianki: Jadwiga Uchal i Hanna Zagożdżon oraz sołtysi Anna Mech i Paweł Majkowski, wspólnie podjęli dzieło zwiększenia ilości drzew na terenie gminy. Zostało posadzonych kilkadziesiąt sadzonek dębu, lipy i brzozy w miejscowościach Poręba Średnia oraz Trzcianka.
Wspólnie dbajmy o płuca naszej planety!!!

/Info Gmina Brańszczyk/

113 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Poznajmy „Rodzinne Mazowsze Norwida”

Starosta Powiatu Wyszkowskiego zaprasza na wykład pt. „Rodzinne Mazowsze Norwida”, organizowany w ramach Powiatowych Obchodów 200. Rocznicy urodzin Cypriana Norwida....

Zamknij