ggg

Przykład dobrej współpracy…

Dzięki współpracy kilku podmiotów, trwa budowa nowej ulicy w Radzyminie, która połączy ul. Wołomińską i ul. Słowackiego w rejonie stadionu RKS Mazur oraz powstającego sklepu Aldi.

W ocenie Burmistrza Radzymina Krzysztofa Chacińskiego nowa droga, łącząca ul. Wołomińską z ul. Słowackiego może być przykładem dobrej współpracy kilku podmiotów zainteresowanych jej powstaniem.
Inwestycję realizują wspólnie: deweloper Verodom, supermarket Aldi oraz Gmina Radzymin. Co istotne, zaangażowanie finansowe ze strony samorządu gminnego w realizację tego zadania jest stosunkowo niewielkie i opiewa na kwotę rzędu 150.000 zł (ok. 20% wartości inwestycji).
Burmistrz Krzysztof Chaciński zauważa, że przy okazji budowy drogi powstaje kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych, co z pewnością będzie dużym udogodnieniem nie tylko dla mieszkańców pobliskiego bloku, czy też klientów supermarketu, ale też dla osób korzystających z boiska RKS Mazur. Gospodarz Miasta Cudu nad Wisłą zwraca przy tym uwagę, że budowa drogi i miejsc postojowych odbywa się z poszanowaniem i zachowaniem rosnących w tym miejscu drzew.
Cieszy fakt, że na zgodnej współpracy pomiędzy przedsiębiorcami i samorządem skorzystają wszyscy, a zagospodarowanie tego fragmentu miasta, który przeżywa w ostatnim czasie dynamiczny rozwój odbywa się w sposób przemyślany, uwzględniający szersze potrzeby społeczne.

/opr. KW/

103 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Urodziny Księżnej Eleonory okazją do otwarcia stałej wystawy historycznej w Radzyminie!

Z okazji 312. rocznicy urodzin Księżnej Eleonory Czartoryskiej, w XVIII-wiecznym Domku Ogrodnika w Radzyminie, odbyło się uroczyste otwarcie niezwykle interesującej,...

Zamknij