ggg ggg ggg ggg

Pożegnano lato tańcem i piosenką (11.09.2012)

Sobotnie „Familijne pożegnanie lata” pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku oraz ich rodzin i przyjaciół udało się znakomicie.

8 września na terenie Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku odbył się festyn organizowany dla niepełnosprawnych podopiecznych i ich rodzin. Dopisała pogoda, wszystko zostało wspaniale zorganizowane, dopisali goście. Doskonale też dobrano motto spotkania: „Rodzina jest dla człowieka korzeniami, przyjaciele łodygą, a miłość kwiatem.”. Organizatorzy, czyli starosta powiatu wyszkowskiego oraz dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku uczynili wszystko, aby festyn pn. „Familijne Pożegnanie Lata” przebiegał w sposób radosny i wyjątkowy, a pensjonariusze i ich goście ochoczo korzystali z przygotowanych atrakcji. Jest to impreza, która weszła do kalendarza imprez naszego powiatu i jest bardzo pozytywnie oceniana przez władze samorządowe, uczestników oraz opiekunów osób niepełnosprawnych.

Jej celem jest przedstawienie dorobku artystycznego, kulturalnego dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie oraz wspólna zabawa, integracja osób niepełnosprawnych, rodzin i gości z innych ośrodków.
Dyrektor DPS Danuta Ziomek przywitała gości, m.in.: Justynę Garbarczyk – przewodniczącą Rady Powiatu, Elżbietę Piórkowską – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku i jednocześnie przewodnicząca Komisji Oświaty i Spraw Społecznych Rady Miejskiej, siostry ze Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi, ks. kan. Pawła Stacheckiego – proboszcza z parafii pw. Jana Chrzciciela w Brańszczyku, ks. Józefa Wojciechowskiego – dyrektora Domu Emeryta w Brańszczyku, Krystynę Kurowską z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie, przewodniczącą Rady Mieszkańców DPS Jadwigę Tarczyńską – Kurek, byłego dyrektora DPS – Mariana Czyża, wice wójta Andrzeja Łapińskiego, przewodniczącą Rady Gminy Beatę Pieńkos, pracowników gminy Brańszczyk, lekarza rodzinnego Bożenę Mrozowską, przedstawicieli Ośrodków Pomocy Społecznej i samorządowców z innych gmin.
Starosta powiatu wyszkowskiego Bogdan Pągowski wyraził nadzieję, że pożegnanie lata nie oznacza, że jeszcze go w tym roku nie powitamy. Zapewnił zebranych o trosce, jaką starostwo otacza placówkę i będzie nadal dbać o DPS w Brańszczyku. Podkreślał dobrą współpracę i to, iż Dom jest miejscem sprawdzonym przez lata, gdzie można żyć i dożyć spokojnej starości. Przewodniczącą Rady Powiatu składała deklarację w imieniu całej Rady o zagwarantowaniu pomocy dla Domu, który zawsze był bardzo ważny dla powiatu. Korzystając z okazji dyrektor DPS w Brańszczyku podziękowała staroście Bogdanowi Pągowskiemu za zakup samochodu i inne potrzebne do działania środki. Część oficjalna zakończyła piosenka zaprezentowana przez zespół z Domu Pomocy oraz kilka słów i błogosławieństwo w intencji zebranych wygłoszone przez ks. kanonika Pawła Stacheckiego. Występy artystyczne, które pokazały wielki entuzjazm i chęć do wspólnej zabawy ogromnie spodobały się publiczności. Gorąco oklaskiwano, każdego wykonawcę i grupy prezentujące swoje umiejętności na scenie. Na uczestników czekał również poczęstunek- kiełbaski z grilla, dania gorące, ciasta i owoce. W namiotach obok umieszczono wystawy prac osób niepełnosprawnych, dorobek pensjonariuszy DPS Brańszczyk. Wszyscy świetnie się bawili, obserwując występy, korzystając z innych atrakcji festynu. Na zakończenie przygotowano ognisko i zabawę taneczną.      /J.Cz./

Galeria zdjęć

2 039 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
KONIKOWO obchodziło pierwszą rocznicę powstania (11.09.2012)

Na sobotnią, jak zapewniali, na wspaniałą zabawę zaprosiła stajnia KONIKOWO z Brańszczyka. 8 września obchodzono pierwsze urodziny. W programie przewidziano...

Zamknij