ggg ggg ggg

Powiatowe obchody Święta Policji w Wołominie

W poniedziałek, 24 lipca w Powiatowym Centrum Kultury „Fabryczka”, odbyła się uroczysta zbiórka funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, z okazji 104. rocznicy powołania Policji Państwowej.

Powiatowe obchody Święta Policji, które odbyły się w poniedziałek, 24 lipca w Powiatowym Centrum Kultury „Fabryczka” w Wołominie, były właściwym momentem na wręczenie awansów, odznaczeń i wyróżnień.
Dowódca uroczystości złożył meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystej zbiórki gościowi honorowemu – Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji inspektorowi Konradowi Chmielewskiemu.
Następnie po powitaniu zaproszonych gości przybyłych na uroczystość, głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Wołominie inspektor Marek Ujazda, który podziękował wszystkim funkcjonariuszom za trud i zaangażowanie w codzienną służbę. Życzył sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym oraz satysfakcji z pełnionej służby. Wyrazy wdzięczności skierował także do rodzin wyróżnionych policjantów oraz pracowników Policji za wsparcie i zrozumienie, jakim ich obdarzają. Zaznaczył, że dzięki współpracy mundurowych z pracownikami cywilnymi, jesteśmy formacją działająca w sposób profesjonalny i skuteczny.
Podczas uroczystości wręczono akty mianowania na wyższe stopnie 73 policjantom: 2 w korpusie oficerów starszych,
1 w korpusie oficerów młodszych, 32 w korpusie aspirantów, 20 w korpusie podoficerów, 18 w korpusie szeregowych.
Medalami Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Stołecznej Policji wyróżnionych zostało 7 funkcjonariuszy.
W trakcie przemówień okolicznościowych głos zabrał Szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Michał Prószyński oraz Wicestarosta Powiatu Wołomińskiego Piotr Borczyński, który w imieniu Starosty Wołomińskiego odczytał list gratulacyjny skierowany do Komendanta Powiatowego insp. Marka Ujazdy oraz wszystkich pracowników cywilnych wołomińskiej Komendy. Zostały złożone w nim słowa uznania i podziękowania
za wzorową współpracę oraz działania na rzecz Powiatu Wołomińskiego.
Obchody rocznicy powstania Policji Państwowej podsumował Zastępca Komendanta Stołecznego Policji inspektor Konrad Chmielewski.
W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele Prokuratury Rejonowej i Sądu Rejonowego w Wołominie, dyrektorzy instytucji, zakładów pracy, placówek oświatowych oraz fundacji znajdujących się na terenie powiatu wołomińskiego.
Po zakończeniu części oficjalnej, Komendant Powiatowy Policji w Wołominie inspektor Marek Ujazda, wręczył statuetkę Pani Prezes Fundacji „Daj Mi Skrzydła” za wsparcie w dziedzinie promocji Policji.
Składamy serdeczne podziękowania współorganizatorowi Staroście Powiatu Wołomińskiego Adamowi Lubiakowi, Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury „Fabryczka” w Wołominie Katarzynie Rutkowskiej oraz pracownikom, za pomoc i zaangażowanie podczas przygotowania uroczystości Święta Policji.
Awansowanym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w codziennej służbie na rzecz wołomińskiej społeczności.
Wszystkim funkcjonariuszom z terenu Powiatu Wołomińskiego życzymy rozwoju zawodowego oraz bezpiecznej służby.

/opr. KW; mł. aspirant Monika Kaczyńska – KPP w Wołominie/

408 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Małgorzata Dydek patronką SP nr 6 w Ząbkach

W środę, 26 lipca odbyła się 81. Sesja Rady Miasta Ząbki, podczas której uczestniczący w obradach radni jednomyślnie podjęli uchwałę...

Zamknij