ggg ggg ggg ggg

Policjanci na uroczystościach 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

8 kwietnia w Węgrowie odbyły się uroczystości 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. W uroczystościach uczestniczyła delegacja policjantów na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Węgrowie mł. insp. Andrzejem Styrczulą.

Węgrowskie uroczystości związane z obchodami 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 8 rocznicy Tragedii Smoleńskiej rozpoczęły się  mszą świętą. Następnie uczestnicy na czele pocztu sztandarowego Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie przeszli przed tablicę umieszczoną na budynku komendy, upamiętniającą nazwiska 17  policjantów powiatu węgrowskiego więzionych w Ostaszkowie i zamordowanych przez NKWD w 1940 r.

Wśród zgromadzonych mieszkańców i zaproszonych gości nie mogło zabraknąć przedstawicieli władz rządowych i samorządowych, a także służb, urzędów i instytucji. W uroczystościach uczestniczyła delegacja policjantów z Komendantem Powiatowym Policji w Węgrowie mł. insp. Andrzejem Styrczulą na czele.  Uczestnicy uroczystości uczcili pamięć o poległych minutą ciszy.

W hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych przez NKWD, na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z dnia 5 marca 1940 roku, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

1 557 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Konkurs plastyczny „Co ziemię szpeci” rozstrzygnięty

Konkurs plastyczny pod hasłem ”Co ziemie szpeci” był zorganizowany w Szkole Podstawowej im. ks. bpa FR. Jaczewskiego w Górkach-Grubakach, a...

Zamknij