ggg

Policjanci na uroczystościach 76. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

10 kwietnia w Węgrowie odbyły się uroczystości 76. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. W uroczystościach uczestniczyła delegacja policjantów na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Węgrowie mł. insp. Andrzejem Styrczulą.

1 (5)

Węgrowskie uroczystości związane z obchodami 76. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 6. rocznicy Tragedii Smoleńskiej rozpoczęły się  mszą św. w intencji ofiar oraz złożeniem kwiatów i zniczy przy Kamieniu Katyńskim umieszczonym przy Bazylice Mniejszej. Następnie uczestnicy na czele pocztu sztandarowego Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie przeszli przed tablicę umieszczoną na budynku komendy, upamiętniającą nazwiska policjantów powiatu węgrowskiego więzionych w Ostaszkowie i zamordowanych przez NKWD w 1940 r.

Wśród zgromadzonych mieszkańców i zaproszonych gości nie mogło zabraknąć przedstawicieli władz rządowych i samorządowych, a także służb, urzędów i instytucji. W uroczystościach uczestniczyła delegacja policjantów z Komendantem Powiatowym Policji w Węgrowie mł. insp. Andrzejem Styrczulą na czele. Delegacje złożyły wieńce i znicze pod tablicą upamiętniającą ofiary zbrodni katyńskiej.

W hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych przez NKWD, na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z dnia 5 marca 1940 roku, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

 

info KPP Węgrów

 

1 499 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kronika Policyjna Wyszków

08.04.2016 Znęcał się nad najbliższymi – trafił do aresztu Policjanci z Posterunku Policji w Długosiodle zatrzymali 52 letniego mężczyznę podejrzanego...

Zamknij