ggg ggg

Kronika Policyjna Wyszków

08.04.2016

Znęcał się nad najbliższymi – trafił do aresztu

Policjanci z Posterunku Policji w Długosiodle zatrzymali 52 letniego mężczyznę podejrzanego o stosowanie przemocy wobec swoich najbliższych. Decyzją sadu na wniosek policji i prokuratury mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu.

Policjantki z posterunku Policji w Długosiodle zatrzymały 52 letniego mężczyznę, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami i nieletnimi dziećmi. Do zatrzymania doszło podczas interwencji dotyczącej awantury wywołanej przez podejrzanego.  Pijany 52-latek wyzywał, szarpał, popychał,  bił, poniżał i wypędzał z domu swoich najbliższych.  Taka sytuacja nie zdarzyła się pierwszy raz, a mężczyzna był już karany za tego typu przestępstwo. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

W piątek Sąd Rejonowy w Wyszkowie na wniosek policji i prokuratora zdecydował, że domowy agresor najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za znęcanie się nad osobą najbliższą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli sprawca tak, jak w tym przypadku działa w warunkach tzw. recydywy może grozić mu kara nawet 7,5 roku pozbawienia wolności.

08.04.2016

Działania Truck & Bus

W piątek 8 kwietnia wyszkowscy  policjanci prowadzili działania pod nazwą Truck & Bus. Są to działania, w trakcie których mundurowi szczególną uwagę zwracają na zawodowych kierowców prowadzących ciężarówki i autobusy. W akcji wzięło udział 10 policjantów ruchu drogowego, którzy skontrolowali 40 pojazdów.

W piątek na drogach powiatu wyszkowskiego policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Truck & Bus”. Mundurowi szczególnie bacznie przyglądali się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych. W akcji wzięło udział 10 policjantów z drogówki. Funkcjonariusze skontrolowali 40 samochodów. W trakcie kilkunastogodzinnych działań policjanci zakwestionowali stan techniczny 3 pojazdów, który nie odpowiadał wymaganiom, z czego 2 nie zostały dopuszczonych do dalszej drogi. Z powodu usterek technicznych zatrzymano 4 dowodów rejestracyjnych. Ponadto policjanci nałożyli 35 mandatów karnych w tym, aż 17 za przekroczenie prędkości.

09.04.2016

Jaszczułty – wypadek drogowy

W sobotę około południa doszło do wypadku drogowego w miejscowości Jaszczułty. Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia 29 letni mieszkaniec gm. Długosiodło, kierowca seata nie dostosował prędkości do warunków na drodze i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku do szpitala z obrażeniami ciała przewieziono pasażera seata. Kierowca trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna nie dość że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami to jeszcze był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 2 promile.  W najbliższym czasie 29 latek odpowie za spowodowanie wypadku będąc w stanie nietrzeźwości i jazdę bez uprawnień.

10.04.2016

Kręgi

Przed południem w Kręgach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę toyoty. Kierowca jechał z prędkością 149 km/h w miejscu gdzie dozwolona prędkość wynosi 90km/h, ponadto wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej. Okazało się również, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 0,6 promila. 47 letniemu kierowcy z Wyszkowa policjanci zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i popełnione wykroczenia.

Tego samego dnia po południu w Trzciance policjanci zatrzymali 45 letniego rowerzystę. Mężczyzna był nietrzeźwy, a badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

 

 

 

2 729 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Węgrowska Policja na targach pracy

W minioną środę (06.04) Komenda Powiatowa Policji w Węgrowieuczestniczyła w Węgrowskich Targach Pracy i Przedsiębiorczości, podczas których promowała zawód policjanta....

Zamknij