ggg
ggg ggg

Podpisanie umowy na opiekę wytchnieniową

Burmistrz Miasta Ząbki Małgorzata Zyśk podpisała umowę na opiekę wytchnieniową, z której skorzystają ząbkowskie rodziny. Dofinansowanie na tegoroczną edycję programu dla Ząbek wynosi 60 tys. zł. Miasto dokłada do tej kwoty wkład własny w wysokości 15 tys. złotych.

Podpisanie umowy odbyło się w czwartek, 6 maja w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Jest to już kolejna umowa dla Ząbek w zakresie opieki wytchnieniowej.
Program „Opieka wytchnieniowa” w Ząbkach jest realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Z ubiegłorocznej edycji, trwającej od sierpnia do grudnia skorzystało 9 rodzin z naszego miasta. W tym roku ze wsparcia skorzysta 11 rodzin.
Dofinansowanie na tegoroczną edycję dla Ząbek wynosi 60 000 zł. Miasto dokłada do tej kwoty wkład własny w wysokości 15 000 zł.
Program „Opieka wytchnieniowa” powstał, by odciążyć członków rodzin lub opiekunów poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa. Usługa opieki wytchnieniowej może służyć również okresowemu zabezpieczeniu potrzeb osoby niepełnosprawnej w sytuacji, gdy opiekunowie z różnych powodów nie będą mogli wykonywać swoich obowiązków.
/I.P; KW/

102 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Samochód do przewozu osób niepełnosprawnych dla DPS w Radzyminie

W ubiegły czwartek, 13 maja Członek Zarządu Powiatu Wołomińskiego Paweł Dąbrowski wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Cezarym Wnukiem dokonali symbolicznego...

Zamknij