ggg ggg

Podpisanie umowy na budowę ulicy Daszyńskiego w Wyszkowie

Budowa ulicy Daszyńskiego w Wyszkowie staje się faktem – 16 listopada 2021 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wyszkowie podpisano umowę na realizację zadania o wartości 5 mln 772 tys. 768, 54 zł. Na jedną z najważniejszych powiatowych inwestycji ostatnich lat czeka wielu mieszkańców Wyszkowa i kierowców, dla których ulica Daszyńskiego to droga wyjazdowa w kierunku Warszawy.

Wykonawcą robót budowlanych będzie przedsiębiorstwo Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyk z Pułtuska. W imieniu Powiatu Wyszkowskiego umowę podpisali Starosta Jerzy Żukowski i Wicestarosta Leszek Marszał. W ramach przedsięwzięcia zostanie ułożona nawierzchnia z betonu asfaltowego na całej długości drogi. Przebudowane zostanie także skrzyżowanie z ulicą Pułtuską i Strumykową, poszerzony zostanie także wjazd na ulicę Świętojańską w celu wyrównania szerokości istniejącego już pasa ruchu. Na wspomnianym skrzyżowaniu pojawi się także nowa sygnalizacja świetlna (w planach z wykorzystaniem pętli indukcyjnej) i organizacja ruchu. Biorąc pod uwagę wzmożony ruch w kierunku ul. Białostockiej, po zakończonej inwestycji droga zyska dodatkowy pas zjazdowy na rondo Mieczkowskiego (w kierunku Warszawy). W obrębie ulicy pojawi się nowy ciąg pieszo-rowerowy, przebudowana zostanie także kanalizacja sanitarna i deszczowa oraz inne media, których dotychczas nieodpowiednie funkcjonowanie mocno doskwierało mieszkańcom okolicznych domów. Otoczenie ulicy Daszyńskiego zyska nowe oblicze, wybudowane zostaną nowe zjazdy publiczne i prywatne, zatoki parkingowe, rozebrana zostanie istniejąca obecnie fontanna a kapliczka Chrystusa Króla zostanie przeniesiona na nowe miejsce, w pobliżu obecnego. Dzięki inwestycji znacznie poprawi się funkcjonalność i bezpieczeństwo komunikacyjne jednej z główniejszych ulic Wyszkowa oraz a ruch w pobliżu okolicznych ulic będzie płynniejszy.
Na budowę ulicy Daszyńskiego Powiat Wyszkowski otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 2 797 226,42 zł. Zarząd Powiatu Wyszkowskiego prace nad przygotowaniem tej kluczowej dla mieszkańców Wyszkowa i całego powiatu inwestycji rozpoczął już w 2019 roku. O terminie rozpoczęcia prac budowlanych powiadomimy Państwa w najbliższym czasie.

/Starostwo Powiatowe
w Wyszkowie/

192 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Samochód patrolowy dla Straży Rybackiej

W miniony piątek został przekazany samochód patrolowy dla Państwowej Straży Rybackiej działającej na terenie dwóch powiatów: pułtuskiego i wyszkowskiego. 12...

Zamknij