ggg ggg ggg ggg ggg ggg

Samochód patrolowy dla Straży Rybackiej

W miniony piątek został przekazany samochód patrolowy dla Państwowej Straży Rybackiej działającej na terenie dwóch powiatów: pułtuskiego i wyszkowskiego.

12 listopada 2021 r. został oficjalnie przekazany nowy samochód patrolowy typu pick-up Państwowej Straży Rybackiej mieszczącej się w Pułtusku przez wicepremiera, ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Henryka Kowalczyka oraz zastępcę prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – Kamilę Mokrzycką. Ta kameralna uroczystość odbyła się przez pułtuskim ratuszem i właściwie polegała na symbolicznym przekazaniu, gdyż samochód patrolowy był już w posiadaniu straży od końcówki ubiegłego miesiąca. Samochód odebrali w imieniu Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku: komendant posterunku Adam Kisielwski, Paweł Szmurny, Piotr Dubliński i Grzegorz Jaszczułt.
Zakup został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w kwocie 73968,58 złotych (50 procent całkowitych kosztów kwalifikowanych) w ramach realizacji zadania: ,,Wspieranie działań ochronnych na obszarach prawnie chronionych. Zakup samochodu patrolowego dla Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie”. Będzie służył do działań straży dotyczących ochrony środowiska np. transportowania łodzi, patroli w trudnym terenie itp., na terenie powiatu pułtuskiego i wyszkowskiego.
Przekazanie odbyło się w obecności samorządowców z Pułtuska i powiatu oraz przedstawicieli straży rybackiej.
/J.Cz./

648 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejna inwestycja Gminy Łochów już oddana!

22 listopada 2021 r. została uroczyście oddana w użytkowanie ulica Ogrodowa w Łochowie. Ku zadowoleniu samorządu Miasta i Gminy Lochów...

Zamknij