ggg ggg

PIKNIK WOJSKOWY 2022

„Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” – pod takim hasłem w sobotę, 21 maja o godz. 11.00 na terenie przy Stawie Miejskim oraz na Boisku – Lodowisku „Omega”, przy ul. Trębickiego 10, odbył się Piknik Wojskowy. Pogoda, co prawda nie dopisała, ale atrakcje dla zwiedzających były przygotowane: od pokazu sprzętu wojskowego po degustację żołnierskiej grochówki.

Data pikniku była nieprzypadkowa, bo właśnie w sobotę, 21 maja ruszyła ogólnopolska akcja rekrutacji do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. W 32 miejscowościach i między innymi w Ostrowi Mazowieckiej zostały zorganizowane pikniki wojskowe, gdzie w specjalnym punkcie rekrutacyjnym zainteresowani przystąpieniem do służby wojskowej mogli uzyskać informacje. I tak na przykład, aby przybliżyć sprawę dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej należy podać kilka istotnych informacji: żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby będzie zarabiał 4560 zł miesięcznie. Po 28 dniowym szkoleniu zakończonym przysięgą, rozpocznie szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. W tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany. Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska. Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie.
Podczas Pikniku Wojskowego w Ostrowi Mazowieckiej mając ze sobą dowód osobisty na miejscu można było wypełnić wniosek o powołanie. Chętni oprócz pozyskania informacji, mogli porozmawiać z przedstawicielami różnych służb mundurowych, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle pojazdów wojskowych. Szczególnie dobre wspomnienia mogli wynieść z pokazów najmłodsi mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej, zachwyceni sprzętem wojskowym, których ozdobą był „wielki” czołg. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Chrupek i przedstawiciele samorządów.
Organizatorem pikniku był WCR Wyszków, a współorganizatorami Miasto Ostrów Mazowiecka, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej oraz Gmina Ostrów Mazowiecka.
/KW; fot. KW, Starostwo Ppwiatowe w Ostrowi Maz./

1 367 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przygodę z książką czas zacząć

W dniu 13 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej w Andrzejewie odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów kasy Ia i...

Zamknij