ggg
ggg

Przygodę z książką czas zacząć

W dniu 13 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej w Andrzejewie odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów kasy Ia i Ib przygotowane przez Agnieszkę Lużyńską, nauczyciela bibliotekarza Biblioteki Szkolnej.

Był to ważny punkt rozpoczętej przygody z literaturą poprzez włączenie pierwszoklasistów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość uświetnili swym przybyciem Pani Beata Urszula Ponichtera Wójt Gminy Andrzejewo, Pan Robert Rosiak Sekretarz Gminy i Pani Aneta Wyszomirska Przewodnicząca Rady Rodziców. Podniosłego aktu pasowania dokonał Pan Wojciech Strzeszewski, Dyrektor Szkoły Podstawowej.
Tematem przewodnim uroczystości było hasło Z JĘZYKIEM OJCZYSTYM ZA PAN BRAT. Pierwszoklasiści, w asyście swych koleżanek i kolegów z klasy drugiej i trzeciej, rywalizowali o trofeum SOWY MĄDREJ GŁOWY, uczestnicząc w różnych konkurencjach językowych i stając w szranki z zawiłościami języka ojczystego. Zmagania poprzedziło przedstawienie z całą plejadą językowych znakomitości, na czele z Królem Alfabetem, Królową Gramatyką i Królową Ortografią w asyście walecznego dworu – znaków przestankowych. W ten oto sposób reprezentanci najstarszych klas wprowadzali swych młodszych kolegów w świat książki. Wszyscy nowo upieczeni czytelnicy dostali książkę stanowiącą formę zaproszenia do świata literatury, a przewodniczący klas pierwszych składając własnoręcznie podpisy potwierdzili wcześniej wypowiedziane zobowiązania wobec Książki i Biblioteki.

/Info UG Andrzejewo/

196 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowe boisko przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Curie – Skłodowskiej w Małkini Górnej oddane do użytku

W dniu 9 maja 2022 r. odbył się odbiór techniczny boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Curie...

Zamknij