ggg ggg ggg ggg ggg ggg

Piknik rodzinny STRONGMAN CUPIII w Tuchlinie

W sobotę, 18 czerwca już po raz trzeci w Tuchlinie odbył się piknik rodzinny połączony ze sportowo- sprawnościowymi zawodami dla dzieci i druhów OSP z gminy Brańszczyk pod nazwą ,,STRONGMAN CUP III”.

Impreza został zorganizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Tuchlinie i Radę Sołecką w partnerstwie z Gminą Brańszczyk, Stowarzyszeniem BOCIAN KRiS i Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Brańszczyku. Na początku wszyscy mogli zobaczyć z bliska, a właściwie być w środku akcji ratownictwa technicznego. Stworzyliśmy inscenizację wypadku samochodowego, w której to kierowca rozbija się samochodem uderzając w przydrożne drzewo. Dziewczynki stojące na przystanku zauważają to zdarzenie i powiadamiają numer alarmowy 112. Po przekazaniu niezbędnych informacji dyspozytor przekazuje sprawę dalej do odpowiednich służb ratowniczych. Na remizie zaczyna wyć syrena, która informuje strażaków ochotników, że coś się wydarzyło. Do wypadku zostały rozdysponowane dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Brańszczyka i Trzcianki. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczają teren i przystępują do uwolnienia zakleszczonego w samochodzie kierowcy. Wszystko to odbyło się w zwolnionym tempie tak, aby każdy mógł zobaczyć działania strażaków. O wszystkim co robią strażacy opowiadał dh Damian Jechna z OSP Trzcianka. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a wiele przybyłych osób mogło poznać tajniki pracy strażaka.
Następnie odbyły się zawody dla dzieci w trzech zabawnych konkurencjach. Bieg na czas po wielkiego pluszaka, slalom taczką z piłką i strzały do bramki kijem od krykieta. W między czasie dzieci mogły korzystać z darmowych zjeżdżalni tzw. pompowańców, brać udział w zabawach z panią animatorką lub przekąsić loda, popcorn lub watę cukrową. Na boisku do badmintona rozgrywane były zawody w dwóch kategoriach ,, junior” i „open”. Podczas imprezy towarzyszyła gościom strefa gastronomiczna, gdzie można było zjeść grillowaną kiełbaskę, kaszankę lub karkówkę, był także kącik słodkości ,w którym można był posmakować specjałów przygotowanych przez naszych mieszkańców.
Około godziny 17.00 zaczęły się zawody STRONGMAN CUP dla druhów z jednostek OSP z gminy Brańszczyk. Do zawodów zgłosiło się sześć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. OSP Brańszczyk, OSP Nowe Budy, OSP Poręba, OSP Trzcianka, OSP Udrzyn i OSP Tuchlin. Odbyły się cztery konkurencje. Dwie indywidualne i dwie drużynowe. Spacer strażaka – slalom z wypełnionymi po 20 litrów wody baniakami, przenoszenie sześciu kół o masie około 50-55kg. Przeciąganie lekkiego samochodu strażackiego i sztafeta.
Po zawodach nastąpiło uroczyste wręczenie nagród, chwila dla fotoreporterów i wspólne biesiadowanie. Była także loteria, w której każdy los wygrywa i dodatkowo można było pomóc Darii dziewczynie z Budykrza, która uległa wypadkowi samochodowemu i potrzebuje 200000 zł na rehabilitację.
/Info Gmina Brańszczyk/

508 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Arkadiusz Marchel – talent z Wyszkowa

Doskonale wyrzeźbione ciała kobiet i mężczyzn można podziwiać w halach widowiskowo-sportowych jak Polska długa i szeroka. Zawody i mistrzostwa w...

Zamknij