ggg ggg ggg ggg ggg ggg

Arkadiusz Marchel – talent z Wyszkowa

Doskonale wyrzeźbione ciała kobiet i mężczyzn można podziwiać w halach widowiskowo-sportowych jak Polska długa i szeroka. Zawody i mistrzostwa w Kulturystyce i Fitness gromadzą rzesze fanów i publiczności. Wyszków także może pochwalić się młodymi talentami w tych kategoriach rywalizacji. Jednym z nich jest nasz mieszkaniec – Arkadiusz Marchel.

KURIER W…:
Startowanie w zawodach kulturystycznych i fitness wiąże się z ogromną pracą nad swoim ciałem, prosimy o kilka słów o początkach.

Arkadiusz Marchel:
Początki mojej kariery, to rok 2019 (luty) – debiut w Gdańsku, gdzie zająłem 6 miejsce. Dwa miesiące później ( kwiecień) w Kielcach na Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness 2019 uplasowałem się na 3 miejscu zdobywając brąz. Chciałbym dodać, że był to mój drugi start w życiu.

KURIER W…:
Media podawały, że był bardzo wysoki poziom i wiele niespodzianek. Jak widać jedną z nich był Pan? A co dalej?

Arkadiusz Marchel:
W roku 2022 w Polsce zdobyłem 1 miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwa Śląska w Kulturystyce i Fitness w Mysłowicach, które odbyły się w dniach 9-10 kwietnia. Zawodnicy i zawodniczki z całego kraju rywalizowali w aż 26 kategoriach w 3 grupach wiekowych.
Kolejne, XLVI Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness 2022 – Ożarów Mazowiecki (23-24 kwietnia), to zajęcie 3 miejsca.
Ostatnie, w których brałem udział, to Mistrzostwa Europy w Santa Susanna w Hiszpanii w dn. 4-9 maja w 2022 r., gdzie byłem w półfinale.

KURIER W…: Mistrzostwa i starty, a na co dzień oprócz treningów zajmuje się Pan jeszcze…?
Arkadiusz Marchel:
Jestem Trenerem Personalnym. Posiadam kursy i liczne szkolenia w tej dziedzinie, więc nie tylko pracuję nad sobą, ale też pomagam innym.

KURIER W…: A co planuje Pan w najbliższych miesiącach ?

Arkadiusz Marchel:
Plany na przyszłość? Może start w Pucharze Polski, który odbędzie się we wrześniu w Warszawie (2022) i na pewno kolejne starty na zawodach w Polsce, jak i w Europie w 2023 roku.

Wywiad przeprowadziła Janina Czerwińska

727 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Złap klimat w Wyszkowie?

W minioną niedzielę, 19 czerwca 2022 r. samorząd miasta i gminy Wyszków zaprosił mieszkańców na Plac Miejski do udziału w...

Zamknij