ggg

PIK na dobrym gruncie

Na styczniowej sesji Rady Powiatu Legionowskiego stosowną uchwałą radni wyrazili zgodę na bezprzetargowe nabycie nieruchomości, stanowiącej własność Gminy Miejskiej Legionowo, na potrzeby związane z budową nowej siedziby Powiatowej Instytucji Kultury wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Na ten cel przeznaczono
2 mln złotych.

To kolejny krok w procesie budowania tożsamości Powiatowej Instytucji Kultury. Nowy obiekt zostanie zlokalizowany na działce u zbiegu ulic Warszawskiej, Sobieskiego, Norwida i Wysockiego. Obecnie instytucja działa w niewielkim budynku zlokalizowanym przy ulicy Sowińskiego w Legionowie. Jego powierzchnia jest zbyt mała, aby pomieścić jednocześnie powiatową bibliotekę oraz prężnie działającą Powiatową Instytucję Kultury.
Przypomnijmy, na początku 2022 r. wyłoniony został zwycięzca konkursu na opracowanie koncepcji architektoniczno- budowlanej. Natomiast we wrześniu 2022 r. podpisano umowę z autorką zwycięskiej koncepcji – architekt Kariną Jędrak-Kościeszą – na wykonanie pełnej dokumentacji projektowej dla tego przedsięwzięcia.
Obecnie projektant złożył wniosek o pozwolenie na budowę, a oddanie projektu wykonawczego przewidziane jest na kwiecień br. Na opracowanie koncepcji wielobranżowej Powiat przeznaczył 117 000,00 zł, a na opracowanie projektu budowlanego 234 000,00 zł.
W tym roku PIK świętuje okrągły jubileusz powstania. Z tej okazji zaplanowane zostały różne okolicznościowe wydarzenia. Już teraz w korytarzu biblioteki udostępniona została pamiątkowa księga jubileuszowa, w której sympatycy PIK będą mogli zostawić swój ślad w postaci refleksji, życzeń, wspomnień czy anegdot. W lutym i marcu, w zaprzyjaźnionych ośrodkach kultury na terenie Powiatu Legionowskiego, odbędą się koncerty Kwartetu Henryka Miśkiewicza pn. „Ścieżkami muzyki filmowej”. Za nami pierwszy, który w niedzielę, 4 lutego odbył się w Sali Koncertowej im. K. Klenczona w Wieliszewie, kolejny za tydzień w Gminnym Ośrodku Kultury w Nieporęcie, a 25 lutego PIK zaprasza na koncert do legionowskiego ratusza. Natomiast w marcu koncerty odbędą się w Gminnym Centrum Kultury w Jabłonnie (3.03) oraz w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku (23.03).
Po więcej szczegółów warto zajrzeć na stronę www.pik.legionowski.pl

/kw; Powiat Legionowski/

110 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rzeka Bug w Kuligowie – Uwięziony od tygodnia pies uratowany przez Ratownictwo Morskie z Kołobrzegu

W sobotę, 3 lutego około 5 nad ranem grupa ratowników Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa z Kołobrzegu uratowała półrocznego psa...

Zamknij