ggg ggg ggg

Pierwsza Dama z wizytą w Serocku

W poniedziałek, 6 czerwca Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda, złożyła wizytę w Centrum Szkoleniowym Orange w Serocku, w którym przebywają uchodźcy z Ukrainy, a także spotkała się z przedstawicielami Orange Polska oraz Burmistrzem Miasta i Gminy Serock Arturem Borkowskim.

Podczas wizyty w Centrum Szkoleniowym Orange, Pierwsza Dama miała okazję porozmawiać z ukraińskimi dziećmi i młodzieżą, a także ich rodzicami.
Spotkanie było okazją do rozmów o wyzwaniach, z jakimi mierzą się obywatele Ukrainy oraz o pomocy, jaką otrzymują od różnych podmiotów. Dyskutowano także o ciągłości edukacji i sposobach, w jaki jest ona zapewniana na terenie Gminy Serock oraz w formie zdalnej.
Obecnie w ośrodku w Serocku przebywa 310 osób (Od wybuchu wojny mieszkało w nim już ponad 620 osób). Oprócz części hotelowej, do zakwaterowania gości są wykorzystywane także sale konferencyjne. Ukraińcy mają zapewnione pełne wyżywienie, prowadzony jest punkt medyczny obsługiwany przez Warszawę, zapewniona jest też pomoc psychologiczna, szczególnie potrzebna dzieciom.
Ośrodek przy współpracy z samorządami Serocka i Warszawy oraz fundacjami, m.in. Fundacją Orange, organizuje zajęcia edukacyjne: naukę języka polskiego dla dorosłych, pomoc w lekcjach dla ukraińskich dzieci, animacje, zajęcia sportowe. Ponadto, współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy w Legionowe, wspierając uchodźców z Ukrainy w znalezieniu zatrudnienia.
– Jestem ogromnie wdzięczna Orange, Fundacji Orange, samorządowi Serocka i Warszawy, Powiatowemu Urzędowi Pracy oraz fundacjom, które organizują tutaj warsztaty edukacyjne, animacyjne, sportowe. Jestem bardzo wdzięczna, dziękuję za wielkie serce – stwierdziła Pierwsza Dama, podczas spotkania z udziałem Prezesa Zarządu Orange Polska, Członka Zarządu ds. Strategii i Spraw Korporacyjnych Orange Polska, Prezesa Fundacji Orange, Dyrektora Centrum Szkoleniowego w Serocku oraz Burmistrza i Wiceburmistrza Serocka.
/opr. KW, źródło: UMiG Serock, KPRP/

540 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Radzymińska młodzież z wizytą w gościnnym Pułtusku

W piątą rocznicę podpisania Aktu Założycielskiego Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej, z inicjatywy Prezesa Klubu Władysława Kolatorskiego...

Zamknij