ggg ggg ggg ggg

Piękny Bal w szczytnym celu…

W minioną sobotę 7 lutego w klimatycznych wnętrzach „Dworku Wilkowskich” odbył się jeden z najhuczniejszych balów tegorocznego karnawału w powiecie wołomińskim. Szampańskiej zabawie, z udziałem blisko trzystu osób, towarzyszyła licytacja na rzecz rozbudowy i wyposażenia sal lekcyjnych Zespołu Szkół w Józefowie.

Oficjalnego otwarcia balu, w ubiegłosobotni wieczór, tuż po godzinie 20-ej, dokonała dyrektor Zespołu Szkół w Józefowie Małgorzata Kozioł, życząc wszystkim wspaniałej, szampańskiej zabawy do białego rana.
Wśród licznie zgromadzonych gości obecni byli m.in.: wójt gminy Dąbrówka Radosław Korzeniewski, przewodnicząca komisji oświaty, kultury i sportu radna Agnieszka Gryglas oraz radny Tomasz Rasiński .
– Szanowni Państwo, dziękując wszystkim za tak liczne przybycie, chciałabym podziękować naszej Radzie Rodziców, która tak wspaniale troszczy się o szkołę i o naszych uczniów. Razem szukamy różnych sposobów na pozyskanie dodatkowych funduszy, stąd m.in. pomysł zorganizowania dzisiejszego Karnawałowego Balu Charytatywnego. Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu dzisiejszej imprezy. Szczególne słowa wdzięczności składam Państwu Agnieszce i Tomaszowi Wilkowskim za udostępnienie tej wspaniałej sali, Państwu: Dorocie i Dariuszowi Balcer, Natalii i Emilowi Gajewskim, Teresie i Piotrowi Kostrzewa, Monice i Robertowi Szczepanik oraz firmie ochroniarskiej „Basma” – mówiła pani dyrektor Małgorzata Kozioł, a następnie podziękowała nauczycielom, pod opieką których uczniowie tworzyli dzieła przeznaczone na licytację: p. Iwonie Smoczyńskiej i Joannie Jaworskiej.
Po krótkim słowie powitalnym, dalsze prowadzenie balu powierzono świetnie sprawującemu się w tej roli zespołowi „GRIM”, który jak przystało na orkiestrę z klasą od razu zaprosił uczestników do tańca. Rozpoczęto od białego walca, w którym panie poprosiły panów, a w charakterze pierwszej pary wystąpiła dyrektor Małgorzata Kozioł z wójtem Radosławem Korzeniewskim. Z każdą kolejną chwilą na parkiecie pojawiały się kolejne pary i zabawa szybko nabierała tempa. Tańczono w rytm najpopularniejszych polskich i światowych przebojów, we wspaniałej karnawałowej atmosferze. Hucznej zabawie sprzyjały wyśmienite trunki i pyszne potrawy. Z kolei po północy przyszedł czas na długo oczekiwaną licytację, którą brawurowo poprowadziła dyrektor Małgorzata Kozioł i nieoceniony wójt Radosław Korzeniewski, zachęcający własnym przykładem do nabywania przepięknych obrazów i kompozycji florystycznych wykonanych przez niezwykle uzdolnioną młodzież. I trzeba uczciwie przyznać, że chociaż ceny wywoławcze zaczynały się zazwyczaj od stawek rzędu 20 i 50 złotych, to jednak goście tak łatwo nie dali się zbić z tropu. W tym szerokim gronie koneserów sztuki potrafiono docenić talent młodych artystów i praktycznie w każdym z dzieł rozpoznawano prawdziwe arcydzieło. (Dość wspomnieć, że jeden z obrazów sprzedany został za rekordową cenę 700 złotych! Szczęśliwemu i hojnemu nabywcy szczerze gratulujemy!)
Ponadto, niezależnie od licytacji, podczas balu prowadzona była loteria fantowa, w której można było wylosować bardzo atrakcyjną maskotkę lub gadżet, a potem obdarować nią swoją partnerkę lub partnera. Godne podkreślenia, że i w tym przypadku chętnych do „ciągnięcia losów” nie brakowało.
Tym sposobem, w atmosferze fantastycznej zabawy udało się zgromadzić dość znaczące fundusze, które zasilą szkolne konto i pozwolą na stworzenie młodzieży jeszcze lepszych warunków do nauki.
Warto bowiem pamiętać, że społeczność Zespołu Szkół w Józefowie od wielu lat czyniła starania o rozbudowę szkoły. W tym roku szkolnym te marzenia wreszcie się zrealizują. W lipcu 2014 roku wbito pierwszą łopatę w ziemię i tym samym ruszyły prace budowlane, a mury nowego skrzydła szkoły w bardzo szybkim tempie pną się do góry. W czasie wakacji wybudowany został parter wraz z początkiem września natomiast ruszyły prace budowlane piętra. Jeszcze w bieżącym roku budynek nowego skrzydła ma osiągnąć stan surowy. W nowej części szkoły, składającej się z parteru i piętra, znajdą się cztery sale lekcyjne, (w tym nowa sala dla oddziału 0), pomieszczenia socjalne oraz wyczekiwana od bardzo wielu lat szatnia, zaś istniejący budynek szkolny połączony zostanie z nowym skrzydłem łącznikiem. Uczniowie i nauczyciele wierzą, że przyszły rok szkolny rozpoczną już w nowych pomieszczeniach szkoły.
Wszystkim, którzy poprzez uczestnictwo w balu, licytacjach i zbiórce dodatkowych funduszy przyczynili się do tego szczytnego celu, należą się słowa najwyższego uznania!
/Rafał S. Lewandowski
foto: Jacek Góral/

4 150 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Studniówka w I Technikum Poligraficzno- Usługowym w Wyszkowie

Czym obecna studniówka wyróżniała się od innych? Niepowtarzalną atmosferą, która udzieliła się uczniom, rodzicom, gronu pedagogicznemu oraz gościom.   [jwplayer...

Zamknij