ggg

Studniówka w I Technikum Poligraficzno- Usługowym w Wyszkowie

Czym obecna studniówka wyróżniała się od innych? Niepowtarzalną atmosferą, która udzieliła się uczniom, rodzicom, gronu pedagogicznemu oraz gościom.

 

 

 

Połączenie tradycji z nowoczesnością: tradycyjny polonez i wspólny taniec wychowawców klas czwartych wraz z maturzystami wszystkich klas (IV TOT, IV TUF, IV TCPG, IV TOR), „ Chocolate Choco Choco” na tle czekoladowej fontanny. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Na czas tego uroczystego i jedynego w swoim rodzaju balu odrzucono wszelkie troski i zmartwienia, aby całkowicie zanurzyć się w dobrej zabawie do białego rana. Studniówkę wielkim powodzeniem poprowadzili: Ewelina Krzyżewska uczennica klasy IV TOT, Karolina Kuchta uczennica klasy IV TUF, Dawid Szurawski uczeń klasy IV TCPG oraz Piotr Grześkiewicz uczeń klasy IV TOR. Pani dyrektor Barbara Skalik w swoim przemówieniu zwracała się do gości, witając również rodziców, grono pedagogiczne i media. „Rangę dzisiejszej uroczystości podkreśla fakt, iż na rodziców i uczniów zaproszenie odpowiedział Pan wicestarosta Adam Mróz wraz z małżonką, którego serdecznie witam oraz serdeczny przyjaciel szkoły, proboszcz parafii św. Wojciecha Ksiądz Kanonik Roman Karaś- serdecznie witamy. Ciepło witam przede wszystkim sprawców dzisiejszego, jakże podniosłego zamieszania, to jest uczniów czterech klas maturalnych I TP-U wraz z osobami towarzyszącymi.”


„Studniówka to pierwszy poważny bal w życiu każdego młodego człowieka. To bal, który na zawsze pozostaje w pamięci. Każdy z was – drodzy uczniowie – przekraczając progi naszej szkoły, zdawał sobie sprawę, że w czwartym roku nauki przyjdzie mu przystąpić do egzaminu maturalnego. Wszystko jest na dobrej drodze, ale jeszcze trzy, dwa lata, rok i wreszcie dziś zostało jedynie 100 dni. Minęły już lata, semestry – okresy wystarczająco bliskie, aby wierzyć, że coś pasowałoby z tym zrobić, ale jednocześnie dostatecznie dalekie, żeby do tej pory nie musieć robić zbyt wiele, a nawet nic. I właśnie dziś, ze znaną Wam swoistą przekorą kieruje do Was te słowa. Ważne, a nawet bardzo ważne jest to, co dzieje się tu i teraz, ale z punktu widzenia waszej przyszłości może bardziej ważne jest myślenie perspektywiczne, zapytać samego siebie; Gdzie chcę być za sto dni, za rok, za dwa i trzy? Jakie są moje cele, jakie są moje marzenia? Wierzcie mi, to działa w sposób „magiczny” -ułatwia podejmowanie ważnych decyzji (…) Jeszcze przez kolejne 100 dni jesteśmy z Wami. Możecie liczyć na wychowawców i nauczycieli I TP-U – pamiętajcie o tym.”– kontynuowała dyrektor szkoły Barbara Skalik. Przybliżyła każdą z klas czwartych, zwracając uwagę na ich niepowtarzalność .
„- Klasa TUF fryzjerstwo i stylizacja- indywidualiści, ale potrafią pracować w zespole. Stawiają na przyszłość, kreatywność, kochają piękno i poczucie estetyki. Dokonują niezwykłych metamorfoz – skazani na sukces. Wychowawca Urszula Nowak – Martyna . – Klasa TOT turystyka, hotelarstwo a nawet gastronomia nie jest im obca. Zawsze dobrze zorganizowani nawet wtedy, kiedy ich nie ma. Wyznają zasadę, że poczucie humoru jest lekarstwem na wszystko. W planach turystycznych wyprawa na szczyt o nazwie „Egzamin maturalny” – maj 2015.Wychowawca Gabriela Szczerba. – Klasa TG- cyfrowe procesy graficzne już opanowane sądząc po frekwencji na zajęciach i zawodowych karierach, które już rozkwitają. Wielcy organizatorzy i sportowcy. Cenią przyjaźń, szczerość, otwartość oraz lojalność. Gotowi na realizację marzeń. Wychowawca Edyta Kasjaniuk. – Klasa TOR specjaliści od reklamy, nadają ton, pilnują rytmu akcjom PR szkoły i nie tylko. Klasa raczej nieprzeludniona – „pełno nas a jakoby nikogo nie było”. Cenią sobie ciekawe pomysły, na rzeczywistość patrzą poprzez pryzmat zajęć próbują photoshopa zastosować w realu. Wychowawca Wojciech Pawłowski.”
Szczególnie wzruszającym momentem tej studniówki były słowa przesłania, które każdy z wychowawców kierował do swoich wychowanków. Uczniowie nie zapomnieli o podziękowaniach i swojej wdzięczności, które okazali w postaci słodkich, czekoladowych bukietów dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, rodzicom oraz zaproszonym gościom, którzy swoja obecnością uświetnili ten niezapomniany bal młodości.
Każde pokolenie ma własny czas, każde pokolenie chce zmienić świat, każde pokolenie odejdzie w cień, ale pokolenie maturzystów I Technikum Poligraficzno- Usługowego w Wyszkowie -Nie !!! /oprac. K.W./

Galeria zdjęć

3 155 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielopunktowe obrady niepozbawione ważnych tematów i dyskusji

4 lutego 2015 r. radni Rady Miasta Ostrów Mazowiecka zmierzyli się z kolejną porcja problemów do rozwiązania. Na początek stanęła...

Zamknij