ggg

Pasjonat Sportowej Polski 2016 w Małkini Górnej

W dniu 15 listopada 2016 r. na uroczystej gali zorganizowanej w Pałacu Zamoyskich w Warszawie pani Agata Rostkowska odebrała wyróżnienie Pasjonat Sportowej Polski 2016 przyznawane przez Klub Sportowej Polski w ramach programu „Sportowa Polska”.

 

dsc_0003

 

Pani Agata Rostkowska jest powszechnie znaną nauczycielką wychowania fizycznego, aktywnie zaangażowaną w rozwój naszego gminnego sportu. Pełni funkcję trenerki piłkarek ręcznych w Klubie Sportowym „Dwójka” w Małkini Górnej, jest też od wielu lat koordynatorem sportu szkolnego w gminie i w powiecie. To między innymi dzięki jej działaniom dzieci i młodzież aktywnie uczestniczą w zawodach i rozgrywkach sportowych nie tyko na szczeblu gminy czy powiatu, ale także województwa i kraju. W ramach turniejów towarzyskich zorganizowała wyjazdy zagraniczne dla piłkarek ręcznych do Austrii i Niemiec. Za zasługi dla rozwoju sportu została wcześniej odznaczona złotą odznaką Związku Piłki Ręcznej w Polsce.
Sport w szczególny sposób kształtuje młodego człowieka, nie tylko fizycznie, ale też intelektualnie, emocjonalnie i społecznie. Odgrywa istotną rolę w kształtowaniu charakteru i życiowych postaw, dlatego też propagowanie kultury fizycznej w naszej gminie przez panią Agatę Rostkowską zasługuje na uznanie.
Kandydaturę pani Agaty Rostkowskiej do tytułu Pasjonat Sportowej Polski 2016 zgłosiła wójt Bożena Kordek, a kapituła konkursu uznała, że jej osiągnięcia i postawa zasługują na wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy Agacie Rostkowskiej uzyskania tak zaszczytnego tytułu i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.
/oprac. UG/

1 415 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
98 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 11 listopada br. obchodzono 98 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W wielu miejscowościach naszego kraju świętowano, przypominając wydarzenia...

Zamknij