ggg ggg ggg

Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda z wizytą w Broku

W środę, 2 marca 2022 roku w Nadbużańskim Ośrodku Edukacji w Broku Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser – Duda spotkała się z ukraińskimi uchodźcami, pracownikami ośrodka i organizującymi akcję „Polak z Sercem dla Pokoju” wolontariuszami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Drohiczynie.

W Broku schronienie znalazło kilkudziesięciu uciekających przed wojną Ukraińców. Nadbużański Ośrodek Edukacji im. bł. Karoliny Kózkówny 2 marca 2022 r. odwiedziła Agata Kornhauser – Duda Małżonka Prezydenta. W spotkaniu oprócz wymienionych wyżej przedstawicieli gminy i wolontariuszy uczestniczyli również: Sekretarz Stanu Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Minister Adam Kwiatkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Brok Marek Młyński, Asystent Generalny KSM ks. dr Andrzej Lubowicki oraz Przedstawiciele Lasów Państwowych. – Siostry i Bracia z Ukrainy, jesteśmy i będziemy z Wami! – podkreślała podczas spotkania. Przywitanie Pani Prezydentowej były niezwykle ciepłe i pełne współczucia dla sytuacji ukraińskich gości. – Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tym, co dzieje się teraz na Ukrainie i potępiamy niczym nieuzasadniony i bezprawny atak Rosji – powiedziała w Broku Agata Kornhauser–Duda i dodała: Wierzymy jednak, że jak po ciemnej nocy przychodzi jasny dzień, nowy początek, tak nastanie pokój. Że naród ukraiński, że Ukraina nie tylko przetrwa, ale wyjdzie z tej wojny silna jak nigdy dotąd. Silna poczuciem wspólnoty, jedności, wolności i dumy. W trakcie wizyty Pani Prezydentowa wspomniała o zjednoczeniu Polaków, a także działaniu płynącym z dobrego serca na rzecz naszych sąsiadów i wyraziła wdzięczność młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży za podjętą przez nią inicjatywę. – Dziękuję wszystkim, którzy solidaryzują się z Ukrainą – wszystkim osobom tutaj w Nadbużańskim Ośrodku Edukacji, bardzo dziękuję młodzieży, wolontariuszom; jesteście wielcy i wspaniali – zwracała się do młodzieży. Wiele spośród osób, które przybyły z Ukrainy dziękowało Pierwszej Damie za otrzymaną pomoc i deklarację dalszego wsparcia zarówno psychicznego, jak i tego w wymiarze fizycznym. Ukraińskie kobiety- żony i matki, opowiadały o swoich przeżyciach w trakcie ucieczki, strachu o życie mężów i synów, którzy walczą i lęku przed wojną. Wolontariusze z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przekazali Pani Agacie Kornhauser – Dudzie grafikę oraz koszulkę akcji „Polak z Sercem dla Pokoju”. Podziękowania usłyszeli również przedstawiciele gminy i mieszkańcy Broku.
Burmistrz Marek Młyński zapewnił, że w Broku uchodźcy mogą czuć się spokojnie i bezpiecznie. Wyraził chęć pomocy i wsparcia uchodźcom, którzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji. Po spotkaniu zebrani udali się do kaplicy znajdującej się na terenie Nadbużańskiego Ośrodka Edukacji, gdzie została odprawiona Msza Święta, podczas której wszyscy modlili się o pokój.
/oprac. KW; info & foto KPRP/

1 102 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pomagamy Ukrainie

- rozmowa z Panią Bożeną Kordek Wójtem Gminy Małkinia Górna W wyniku napaści Rosji na Ukrainę do Polski przybywa bardzo...

Zamknij