ggg ggg ggg ggg

Odznaczenia i awanse dla Strażaków z Powiatu Wołomińskiego

Trudno przecenić wartość strażackiej służby. Zwłaszcza na terenie tak rozległym i zróżnicowanym jak obszar powiatu wołomińskiego. Od początku roku druhowie PSP i OSP interweniowali już 1112 razy, najwięcej na Mazowszu. Okazję do podziękowania za ich pracę stanowił uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka, który odbył się na terenie Komendy Powiatowej PSP w Wołominie.

SONY DSC

Tegoroczne obchody święta strażaków z terenu powiatu wołomińskiego tradycyjnie zainaugurowała wspólna modlitwa podczas okolicznościowej Mszy Św., odprawionej w Kościele św. Józefa Robotnika.
Najwyraźniej swoich rycerzy postanowił poświęcić z nieba również Święty Florian, bowiem piątek, 18 maja br. okazał się nie tylko ciepły, ale również deszczowy (co na własnej skórze odczuli członkowie pocztu flagowego 🙂 . Z uwagi na kapryśną aurę główna część obchodów zorganizowana została w garażu JRG wołomińskiej Komendy, gdzie punktualnie o godz. 14:00 rozpoczął się uroczysty apel, poprzedzony minutą ciszy zadedykowaną koleżankom i kolegom, którzy odeszli na wieczną wartę. Następnie, dowódca uroczystości st. kpt. Kamil Haczkur złożył meldunek przed st. bryg. Waldemarem Dejneko – przedstawicielem Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Warszawie, po czym odegrano hymn państwowy.
Jako pierwszy głos zabrał Komendant Powiatowy PSP w Wołominie mł. bryg. Andrzej Wysocki, który serdecznie powitał licznie zgromadzonych gości. Wśród nich znaleźli się, m.in.: poseł Piotr Uściński, burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan wraz z wiceburmistrzem Robertem Makowskim, przedstawiciele starostwa oraz gminnych władz samorządowych z terenu powiatu na czele z: burmistrzem Kobyłki Robertem Roguskim, burmistrzem Marek Jackiem Orychem, wójtem Dąbrówki dh Radosławem Korzeniewskim, wójtem Jadowa dh Dariuszem Kokoszką, wójtem Poświętnego Janem Cymermanem oraz wiceburmistrzem Radzymina Jarosławem Grendą. Ponadto obecni byli: podinsp. Marek Ujazda – Komendant Powiatowy Policji, Jarosław Kielczyk – Komendant Straży Miejskiej w Wołominie, Andrzej Gruza – dyrektor Szpitala w Wołominie, ppłk dr inż. Zbigniew Lewandowski – WITU w Zielonce, Bogdan Domagała – DJChem Chemicals Poland S.A. oraz przedstawiciele nadleśnictwa, kominiarze, emerytowani strażacy i przedstawiciele rodzin strażackich, a także kompania honorowa wraz pocztem sztandarowym I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej.
– Strażacy z Wołomina, stojący przed Państwem w świątecznym szyku, każdego roku przy wsparciu rozsianych na terenie powiatu jednostek OSP, przeprowadzają tysiące akcji i działań ratowniczych. Powiat nasz jest duży, zróżnicowany, „obdarzony” wszelkimi przypadłościami. Zagrożenia występują często i są różnorakie. Staramy się sprostać wszystkim tym wyzwaniom. W bieżącym roku interweniowaliśmy już 1112 razy to dużo, najwięcej na Mazowszu. Z niecierpliwością, więc oczekujemy na rozstrzygnięcia związane z budową naszej nowej jednostki PSP w Tłuszczu – mówił do zebranych Komendant Andrzej Wysocki, dziękując strażakom za codzienny trud służby, a samorządowcom, służbom, przedsiębiorcom i społeczeństwu za okazywaną pomoc i wsparcie.
Po wystąpieniu Komendanta Powiatowego, przyszedł czas na oczekiwaną przez druhów, a poprowadzoną przez mł. bryg. Jarosława Kłaka ceremonię wręczenia odznaczeń ZOSP RP, które wyróżnieni odebrali z rąk dh Tomasza Żmijewskiego i Grzegorza Bazylewicza, reprezentujących Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wołominie. Następnie przyszedł czas na ceremonię wręczenia awansów, podczas której Komendant Powiatowy mł. bryg. Andrzej Wysocki wraz z Naczelnikiem Wydziału KW PSP w Warszawie st. bryg. Waldemarem Dejneko uhonorowali druhów PSP stosownymi aktami mianowania.
Po tej jakże uroczystej chwili przyszedł czas na wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości. Jako pierwszy gratulacje odznaczonym i awansowanym złożył poseł Piotr Uściński. Następnie głos zabrał st. bryg. Waldemar Denejko, który odczytał list okolicznościowy od Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Bogdana Łasicy.
Z kolei w imieniu Zarządu Powiatowego ZOSP RP podziękowania za kolejny rok aktywnej służby wraz z życzeniami na najbliższą przyszłość złożył strażakom dh Tomasz Żmijewski.
W krótkich, acz treściwych słowach do serdeczności przyłączyła się również burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan, mówiąc: „Druhny i Druhowie w imieniu tych, których chronicie, serdecznie dziękuję”.
Oczywiście, nie zabrakło także prezentów. W uznaniu za działalność ratowniczo – gaśniczą wołomińskich strażaków p. Bogdan Domagała – Szef Grupy Ratownictwa Chemicznego z DJChem Chemicals Poland S.A. w Wołominie, przekazał na ręce Komendanta Powiatowego nowoczesne hełmy, które będą chroniły strażaków podczas działań ratowniczo – gaśniczych.
Bogu na Chwałę, ludziom na Pożytek!

Odznaczeni z okazji Dnia Strażaka 2018

Złoty Znak Związku OSP RP:
dh Jan MYŚLIWIEC (OSP Roszczep)

Złoty Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa:
Michał MAZUR
Tomasz RUKAT
Srebrny Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa:
Zbigniew MILEWSKI,
Dariusz RYCHTA
Brązowy Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa:
Aneta JĘDRZEJEWSKA
Sławomir RUZIK
Zbigniew SZEWCZUK

Brązowa Odznaka Zasłużony
dla Ochrony Przeciwpożarowej:
Grzegorz KAMIŃSKI

Dyplom Komendanta Głównego PSP:
Stanisław WIŚNIEWSKI

Awansowani z okazji Dnia Strażaka 2018

W korpusie oficerów:
na stopień brygadiera:
mł. bryg. MAZUR Michał

na stopień starszego kapitana:
kpt. BALCERAK Sławomir
kpt. SZYMANKIEWICZ Edward

na stopień kapitana:
mł. kpt. KWIATKOWSKI Daniel
mł. kpt. PRZYBOROWSKI Tomasz

W korpusie aspirantów:
na stopień aspiranta:
mł. asp. PILCHER Mateusz

W korpusie podoficerów:
na stopień starszego ogniomistrza:
ogn. ONIŚK Leszek
ogn. SIKORSKI Adam
ogn. SOBKÓW Jan
ogn. SZEWCZUK Zbigniew

na stopień ogniomistrza:
mł. ogn. GMUROWSKI Damian
mł. ogn. GÓRECKI Sławomir
mł. ogn. KOSTRZEWA Piotr
mł. ogn. RUKAT Adam
mł. ogn. SŁONECKI Rafał
mł. ogn. WAWRYŁO Dariusz

na stopień młodszego ogniomistrza:
st. sekc. AUGUSTYNIAK Kamil
st. sekc. CHRÓŚCICKI Kamil
st. sekc. JEZIÓRSKI Marek
st. sekc. PADEREWSKI Marcin
st. sekc. SĘK Michał

na stopień starszego sekcyjnego:
sekc. KRAUZE Kamil

na stopień sekcyjnego:
st. str. PĘKUL Paweł
st. str. POLAK Michał
st. str. PISAREK Mateusz
st. str. RUDNICKI Damian
st. str. UŚCIŃSKI Adam

W korpusie szeregowców:
na stopień starszego strażaka:
str. ADAMSKI Michał
str. KRUCIŃSKI Przemysław

/źródło: KP PSP/

/R. S. Lewandowski/

4 240 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Święto Gminy Wieliszew

To był bardzo udany dzień - 2 czerwca 2018 r. gmina Wieliszew miała swoje święto. Tegoroczna uroczystość nawiązywała do 100-lecia...

Zamknij