ggg ggg ggg

Obchody Dnia Sołtysa

Dzień Sołtysa to święto, które ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę. Sołtys to wyjątkowa osoba w każdej wsi, bowiem od jego zdolności przywódczych zależy społeczna aktywność mieszkańców. „Gospodarze wsi”, jak zwykliśmy ich nazywać, odgrywają bardzo ważną rolę w samorządzie – są przedstawicielami mieszkańców w gminie.

Z okazji przypadającego 11 marca Dnia Sołtysa, Wójt Gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski spotkał się z sołtysami, aby podziękować za ich pełną zaangażowania pracę. Włodarz wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Ewą Wielgolaską oraz Sekretarz Gminy Beatą Wójcik złożył sołtysom życzenia, dziękując za ich wkład w rozwój gminy oraz wręczył upominki z listem gratulacyjnym. W spotkaniu wzięli także udział: przedstawiciel Wojewody Mazowieckiego, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego i radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Marcin Grabowski oraz Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce Michał Giers. Marcin Grabowski odczytał życzenia dla sołtysów od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Po zakończeniu części oficjalnej odbył się uroczysty obiad, w trakcie którego goście mieli okazję do rozmów na temat stawianych im wyzwań oraz realizacji pomysłów w pełnieniu tej zaszczytnej funkcji na kolejne lata.
Na zaproszenie Stowarzyszenia na Rzecz Gminy Zabrodzie ,,Bractwa Zabrodzkiego’’ oraz radnej wojewódzkiej Joanny Bali dalsza część obchodów Święta Sołtysa odbyła się w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zabrodziu. W obchodach udział wzięli wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk, który podkreślił znaczenie sołtysów dla samorządu, a także wojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski. Wszyscy sołtysi otrzymali od Henryka Kowalczyka dyplomy z podziękowaniami za otwartość na potrzeby lokalnej społeczności, zaangażowanie i efektywną pracę. Jako wyraz wdzięczności i uznania wręczono odznaki honorowe ,,Zasłużony dla Rolnictwa’’ pani sołtys Agnieszce Ponichterze, pani sołtys Agnieszce Szczygielskiej i panu sołtysowi Adamowi Błońskiemu. Niewątpliwą niespodzianką dla gości był w mini recital piosenki operetkowej i występ artystów: Wojciecha Bardowskiego i Maggie Tunkiewicz-Zakrzewskiej. Na zakończenie spotkania wszyscy udali się na poczęstunek. I tak w miłej atmosferze upłynęły obchody samorządowego święta sołtysa..

/Info GCKSiT Brańszczyk/

362 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Mariusz Bryk pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w powiecie wyszkowskim

15 marca 2023 r. Mariusz Bryk został powołany na pełnomocnika PiS w powiecie wyszkowskim. Zastąpił na tej funkcji Waldemara Sobczaka....

Zamknij