ggg
ggg ggg

Nowy SOR w Szpitalu Powiatowym w Wołominie już otwarty!

Po kilku miesiącach utrudnień dla personelu i pacjentów wołomińskiego szpitala, prace nad przebudową SOR-u zostały zakończone. Na pacjentów czeka duża przestronna poczekalnia, trzy nowe gabinety lekarskie oraz gabinet zabiegowy. Ponadto, przy wejściu obok rejestracji, stworzono pomieszczenie do segregacji medycznej, w ramach procedury Triage.

We wtorek, 3 listopada w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, do użytkowania oddany został wyremontowany za kwotę 1,6 mln złotych oddział ratunkowy (SOR), który ma do dyspozycji trzy gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy oraz pomieszczenie do tzw. „triażu” pacjentów. (Triage to system segregacji medycznej, który określa priorytet poszkodowanych podczas udzielania pomocy przez służby ratownicze m.in. przy wypadkach, katastrofach czy ewakuacji).
Dzięki realizacji inwestycji stworzone zostały optymalne warunki do ratowania życia pacjentów
w stanach zagrożenia życia i zdrowia. Nastąpi znacząca poprawa ergonomii i efektywności pracy personelu medycznego, wzrośnie funkcjonalność poszczególnych obszarów SOR oraz znacząco skróci się droga komunikacyjna. – W tym niezwykle trudnym czasie pandemii, udaje nam się kontynuować zaplanowane prace, które znacząco poprawiają komfort leczenia oraz ratują zdrowie i życie pacjentów – podkreślił starosta wołomiński Adam Lubiak.
Dodatkowo w ramach Projektu „TOPSOR” Szpital w Wołominie otrzyma i zamontuje na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym nowe urządzenia systemów kolejkowych, dzięki którym wdrożone będzie oprogramowanie pozwalające na przeprowadzanie segregacji medycznej oraz sterowanie pracą systemów wraz z modułami do generowania raportów i analiz. (Projekt „TOPSOR” jest realizowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe we współpracy ze szpitalami w całym kraju i ma na celu standaryzację i usprawnienie organizacji pracy SOR-ów. Wołomińska placówka jest jednym z partnerów LPR w jego realizacji).
Warto w tym miejscu nadmienić, że modernizacja SOR to nie jedyna inwestycja prowadzona przez Powiat Wołomiński na terenie placówki. W dniu 28 października br. Szpital ogłosił wyniki przetargu na rozbudowę powiatowej placówki. Oferty złożyło trzech wykonawców, a najkorzystniejsza firmy „WARBUD” S.A. opiewała na kwotę 50,8 mln złotych. W połowie sierpnia br. oddany do użytkowania po modernizacji został natomiast oddział chirurgiczny, a w trakcie realizacji jest Oddział Neurologii.
– Pragnę serdecznie podziękować członkom Zarządu i Radzie Powiatu Wołomińskiego za dobrą współpracę i niezbędne wsparcie, by na czas zabezpieczyć kolejne środki finansowe potrzebne na modernizację naszego szpitala.
W tym niezwykle trudnym czasie pandemii, udaje nam się kontynuować zaplanowane prace, które znacząco poprawiają komfort leczenia oraz ratują zdrowie i życie pacjentów.
Dziękuję również dyrekcji, wszystkim pracownikom szpitala oraz pracownikom Starostwa za niezwykłe zaangażowanie i włożoną pracę.
Cieszymy się, że w tym niezwykle trudnym czasie udało nam się choć w niewielkim stopniu wpłynąć na poprawę warunków pracy personelu medycznego, któremu dziś na froncie walki z COVID-19 należy się wszelka możliwa pomoc – napisał starosta Adam Lubiak na swoim profilu na Facebooku, przekazując mieszkańcom dobrą wiadomość o oddaniu inwestycji do użytku. (Ze względów epidemiologicznych zrezygnowano bowiem z oficjalnej ceremonii otwarcia nowego SOR-u).

/opr. KW;
Karol Szyszko/

371 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ostatni Żołnierz i Prezes ZKRPiBWP spoczął w mogile na wyszkowskim cmentarzu parafialnym

Uroczystości pogrzebowe śp. sierżanta rezerwy Józefa Czerwińskiego – ostatniego prezesa Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Oddział w Wyszkowie...

Zamknij