ggg
ggg ggg

Ostatni Żołnierz i Prezes ZKRPiBWP spoczął w mogile na wyszkowskim cmentarzu parafialnym

Uroczystości pogrzebowe śp. sierżanta rezerwy Józefa Czerwińskiego – ostatniego prezesa Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Oddział w Wyszkowie odbyły się w piątek 6 listopada 2020 r.


Członek Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych – długoletni prezes koła kombatantów w latach 2006 – 2020 w Wyszkowie Józef Czerwiński odszedł w dniu 2 listopada. Jak podkreślał wiceprezes Marian Abramczyk, był ostatnim żołnierzem wśród kolegów kombatantów i mimo 91 lat nikt nie spodziewał się tej spokojnej, ale niespodziewanej straty.
Msza Święta została odprawiona w kościele parafii Św. Idziego w Wyszkowie, po czym nastąpiło wyprowadzenie Nieodżałowanego Zmarłego w ostatnią drogę na cmentarz parafialny. Względy sanitarne związane z panującą epidemią koronawirusa spowodowały, że w uroczystościach, zarówno w kościele, jak i na cmentarzu udział wzięła ograniczona ilość osób – rodzina i znajomi. Wśród zebranych byli również przedstawiciele Wyszkowskiej Komendy Uzupełnień, która przykładała wielką wagę do udziału i kontaktu kombatantów z żołnierzami oraz doceniała przez lata prezesa śp. Józefa Czerwińskiego odznaczeniami i pamiątkowymi odznakami z okazji uroczystości państwowych oraz Dni Wojska Polskiego. W ostatnim pożegnaniu brała udział kierownik Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Wyszkowie Dorota Wojtkowska.
/KW/

337 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
W mobilnym punkcie pobrań w Ząbkach można zrobić odpłatny test na obecność koronawirusa

Od poniedziałku, 9 listopada w Mobilnym Punkcie Pobrań „Drive Thru” w Ząbkach, każdy zainteresowany może odpłatnie wykonać test na obecność...

Zamknij