ggg ggg ggg

Nowy samochód pożarniczy dla Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej (10.12.2013)

6 grudnia o prezent mikołajkowy dla mieszkańców i Powiatowej Straży Pożarnej zadbali przedstawiciele wojewódzkiego funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz starosta ostrowski Zbigniew Kamiński.

W ubiegły piątek w Starostwie Powiatowym oficjalnie została podpisana umowa na dofinansowanie zakupu samochodu strażackiego dla Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej. Nowy mercedes jest już na terenie straży i jak nieco później informował st. brygadier Józef Warchoł, komendant PSP, trwa jego doposażenie. Strażacy niezwykle się ucieszyli z nowego nabytku, który zastąpił nieco wysłużonego 18-letniego jelcza. Z zawartej umowy wyraźnie cieszył się również starosta Zbigniew Kamiński, gdyż przy koszcie zakupu w kwocie 670 tys. zł wkład starostwa wyniósł „aż albo tylko” 120 tys. zł. Pozostała kwotę wyłożył Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jak podsumowywał starosta ostrowski z Funduszem pracuje od samego początku.

DSCF0003

Od 7 lat otrzymują znaczne środki finansowe. Udało się uzyskać bardzo tanie pożyczki z 3,5%, dzięki którym udało się docieplić wszystkie szkoły. Było to 1 mln 800 tys. zł. Z dotacji urządzane są lasy, a szpital otrzymał i skorzystał jeszcze więcej: 700 tys. dotacji, a całość kosztowała ponad 2 mln zł. Łączna kwota w ciągu tych 7 lat wyniosła 4 mln zł. Przy budżecie 60 mln i nie za dużych dochodach, dzięki takiej pomocy Funduszu powiat ostrowski może się tak dobrze rozwijać. Przedstawiciele Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej również podzielili się swoimi spostrzeżeniami. Zastępca prezesa Funduszu Andrzej Daniluk stwierdził, że powiat ostrowski jest najlepszym powiatem województwa mazowieckiego; „Tak prężnie, tak dobrze rozwija się powiat jak niewiele na Mazowszu”. Zapewniał, że zna gminy i powiaty, gdyż odwiedza je często. „Macie ogromne szczęście do władz powiatu, także zarządu na czele ze starostą Kamińskim”.

Jego zdaniem dzięki pracy, zabieganiu, jeżdżeniu, szukaniu i składaniu dobrych wniosków spływają do powiatu takie środki. A wnioski ostrowskie na środki dotacyjne są perfekcyjnie przygotowane. Złożył również na ręce starosty podziękowania za to, jak dobrze dzieje się w powiecie. Docenił i podziękował za wysiłek pracownikom starostwa. „Bardzo Państwu zazdroszczę takiego gospodarza, patrząc na wcześniejsze doświadczenia” – chwalił starostę Zbigniewa Kamińskiego. O sytuacji Ostrowi Maz. i powiatu mówił również kolejny zastępca prezesa Funduszu Ryszard Dziadak. Zauważył, że od 3 lat nie słyszy się o mieście Ostrów Maz.: „Nie wiem, co tu się stało, być może zmiana gospodarza spowodowała, że są inne priorytety”. Powtórzył też pozytywną opinię o staroście Kamińskim, że jest on najlepszym starostą na terenie województwa

Mazowieckiego. Jest też, jak mu się wydaje, jedynym starostą w ostatnim roku, który kupił samochód dla straży bez wsparcia komendy Państwowej Straży Pożarnej. „Zaryzykował, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom” – podkreślał z-ca prezesa Funduszu Ryszard Dziadak.

Sam starosta nie spodziewał się tak wielu pochwał, ale jak żartobliwie zauważył 6 grudnia to dzień Mikołajek i prezenty powinny być. Uważa, że takie słowa mobilizują. „Wydaje mi się, że powiat rozwija się świetnie” podkreślił informując o 200 km pobudowanych dróg w powiecie ostrowskim. Ze swojej strony podziękował za współpracę przedstawicielom straży obecnym na spotkaniu: komendantowi PSP st. bryg. Józefowi Warchał oraz z-cy komendanta mł. bryg. Januszowi Iwanowskiemu. Uroczystego podpisania umowy dokonali: z-ca prezesa WFOŚiGW Ryszard Dziadak, z-ca prezesa WFOŚiGW Andrzej Daniluk, starosta ostrowski Zbigniew Kamiński, wicestarosta Jerzy Bauer, skarbnik Małgorzata Konrad.

/Janina Czerwińska/

 

1 914 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Niezwykłe instrumenty Romana Kryst (10.12.2013)

Człowiek z Częstochowy, muzyk, entuzjasta nietuzinkowych instrumentów, 8 grudnia zawitał ze swoją wystawą do Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w...

Zamknij