ggg
ggg ggg

Nowe laptopy dla Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Turzynie z grantu dla Gminy Brańszczyk

Dzięki środkom otrzymanym w ramach programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”, prowadzonego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, zakupiono siedem laptopów. Sprzęt zostanie udostępniony uczniom Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Turzynie na czas nauczania zdalnego. Po ustaniu pandemii COVID-19 komputery będą używane podczas zajęć w szkolnej pracowni komputerowej.

„WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. – krajowego operatora systemu przesyłowego. Celem programu jest m.in. wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury i zwiększeniem bezpieczeństwa mieszkańców w warunkach pandemii koronawirusa, w tym pomoc w dostosowaniu sposobu działania i narzędzi pracy oraz edukacji do obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Program skierowany jest do gmin, na terenie których zlokalizowana lub budowana jest infrastruktura przesyłowa.
Na terenie gminy Brańszczyk PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV Ostrołęka – Stanisławów. Dzięki tej inwestycji możliwa będzie poprawa pewności zasilania województwa mazowieckiego i północno-wschodniej Polski.
Szczegółowe informacje o programie „WzMOCnij swoje otoczenie” można znaleźć na stronie internetowej programu, pod adresem: www.wzmocnijotoczenie.pl.

/Info Gmina Brańszczyk/

305 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Mieszkańcy DPS w Niegowie zaprojektowali świąteczne kartki dla Powiatu Wyszkowskiego

Krystian, Agata, Janek, Malwina, Andrzej i Jarek - to autorzy prac, które można zobaczyć na tegorocznych kartkach świątecznych Powiatu Wyszkowskiego....

Zamknij