ggg
ggg ggg

Mieszkańcy DPS w Niegowie zaprojektowali świąteczne kartki dla Powiatu Wyszkowskiego

Krystian, Agata, Janek, Malwina, Andrzej i Jarek – to autorzy prac, które można zobaczyć na tegorocznych kartkach świątecznych Powiatu Wyszkowskiego.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Niegowie wraz ze swoimi opiekunami z entuzjazmem odpowiedzieli na propozycję starostów i z przyjemnością podjęli się zaprojektowania i wykonania prac, które ozdobiły bożonarodzeniowe życzenia. Artyści pracowali nad swoimi dziełami niemal dwa tygodnie, efektem czego są trzy przepiękne, wzruszające prace plastyczne przedstawiające motywy Bożego Narodzenia : szopkę, zimowe ośnieżone miasteczko i Świętą Rodzinę. Do stworzenia prac wyjątkowi twórcy wybrali wiele, czasem bardzo czasochłonnych technik plastycznych. Praca Jarka to misternie przygotowana wydzieranka z malutkich kawałeczków papieru. Święta Rodzina autorstwa Malwiny i Janka to obraz przypominający kolorowy witraż, gdzie każdy element został precyzyjnie wypełniony kredkami. I w końcu bajeczne, ośnieżone miasteczko w które całe swoje serce włożyli Krystian, Agata
i Andrzej – zimowa noc z wieżyczką kościoła, gdzie zauważyć możemy technikę stemplowania, malowania farbami, nakrapiania i klasycznego rysunku.
Zarówno mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Niegowie jak i ich opiekunowie w przygotowanie rysunków włożyli wiele energii, serca i kreatywności. Ten wyjątkowy czas, kiedy mieszkańców DPS-ów nie można odwiedzać a i oni sami nie mogą opuszczać swoich domów, wykorzystali na twórcze zajęcia plastyczne, których owocem są wzruszające i pełne uczuć prace świąteczne. Przepiękne kartki od ponad tygodnia docierają już do adresatów. Za pomoc w przygotowaniu tych małych dzieł sztuki siostrze dyrektor, opiekunom i samym artystom Starostwo Powiatowe w Wyszkowie składa serdeczne podziękowania!
/Starostwo Powiatowe
w Wyszkowie/

300 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Do Starosty Wyszkowskiego Jerzego Żukowskiego z darami

Tradycyjnie co roku Starostwo Powiatowe w Wyszkowie odwiedzali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku, wychowankowie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Brańszczyku...

Zamknij