ggg ggg ggg ggg

Niezapomniany bal studniówkowy absolwentów I LO w Wyszkowie

13 stycznia 2024 r. wyszkowskie studniówki rozpoczął bal, na którym bawili się maturzyści I Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida. Na 100 dni przed maturą zwyczajowo maturzyści wraz z osobami towarzyszącym i w obecności dyrekcji szkoły, wychowawców oraz rodziców świętowali kolejny etap zbliżający ich do dorosłości.

150 maturzystów I LO w Wyszkowie uczestniczyło w studniówce, która odbyła się w minioną sobotę, 13 stycznia 2024 r. w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Geodetów. Bal tradycyjnie rozpoczęto od poloneza. Pierwszą turę poloneza, w której zatańczyli uczniowie klas 4A, 4C i 4E z wychowawcami poprowadziła dyrektor I LO Dorota Piotrowicz w parze z Adamem Pakiełą oraz starosta Powiatu Wyszkowskiego Wojciech Kozon z Amelią Sitkowską. W drugiej turze uczniów i wychowawców klas 4B oraz 4D poprowadził wicedyrektor Wojciech Chaciński z Anną Zaleską oraz wicestarosta Leszek Marszał z Amelią Mróz. Dostojnie i z powagą poprowadzony staropolski taniec został w pełni doceniony przez gości i wzruszonych rodziców.
Aleksandra Kwiatkowska i Filip Niziński pełniący obowiązki konferansjerów oficjalnej części balu przywitali zebranych oraz przybyłych gości m.in.: starostę Wojciecha Kozona, wicestarostę Leszka Marszała, naczelnik Wydziału Edukacji Agnieszkę Deptułę oraz oczywiście dyrekcję szkoły – Dorotę Piotrowicz, Wojciecha Chacińskiego, Ewę Borek. Obecni byli również rodzice wraz z przewodniczącym Rady Rodziców Szymonem Deptą, a uczniów szkoły reprezentował przewodniczący Samorządu Szkolnego Jan Roszkowski.

Szczególne witano i dziękowano za przybycie gronu pedagogicznemu i wychowańcom klas maturalnych: Patrycji Ogrodzińskiej, Beacie Ziembowskiej, Anecie Deludze, Katarzynie Mielcarz i Grażynie Piotrowicz, których w dalszym etapie uroczystości nagrodzono wieloma miłymi słowami oraz bukietami kwiatów. Do maturzystów i ich rodziców zwróciła się dyrektor Dorota Piotrowicz. Przypomniała młodzieży, że od 1września 2020 roku, gdy rozpoczęli naukę w szkole, minęło już 1229 dni. Był to trudny czas pandemii i ograniczeń, ale też osiągnięć i sukcesów. Bal jest podsumowaniem tego czasu – zapewniała i życzyła pięknych wspomnień z balu studniówkowego, które będą niewątpliwie pamiętać przez całe życie.
Głos zabrał również starosta wyszkowski Wojciech Kozon dzieląc się z młodzieżą refleksjami dotyczącym ich pobytu w szkole, dorobku tych mijających 4 lat nauki i życząc dobrych i owocnych przygotowań do matury oraz
„…samych trafnych i odważnych decyzji, które otworzą przed wami drzwi do najlepszej uczelni i do wspaniałej przyszłości”. W imieniu maturzystów słowa podziękowania przekazali Amelia Sitkowska i Adam Pakieła. Z kolei przewodniczący Rady Rodziców Szymon Depta podkreślał m.in., że matura to zaledwie jedno z wielu wyzwań, które czekają ich w dorosłym życiu. Podziękowania od młodzieży prowadzący przekazali również rodzicom za nieustające wsparcie i obecność.
Podczas studniówki w wielu szkołach młodzież prezentuje swoje talenty i tu też było podobnie. Zebrani mogli podziwiać specjalny pokaz walca i tango w choreografii Wiktorii Marszał. W tańcach zaprezentowali się: Oliwier Piekut i Justyna Topolewska, Mikołaj Murawski i Oliwia Czajkowska, Stanisław Dyl i Aleksandra Malińska, Damian Bralewski i Wiktoria Wojewódzka, Antoni Rosłoń i Zuzanna Bielecka, Dominik Karamuz i Amelia Sitkowska, Oskar Rachubka i Weronika Puchalska, Jan Dyl i Alicja Pachulska, Kamil Durka i Amelia Szurawska, Łukasz Urbaniak i Julia Kawińska, Adam Pakieła i Ewa Głowacka, Paweł Jeżak i Wiktoria Gierek, Maksymilian Martyna i Anna Zaleska, Bartosz Uzdowski i Melania Kaźmierczak. Za pomoc w przygotowaniach do występów młodzież podziękowała nauczycielom wychowania fizycznego: Małgorzacie Łysik, Urszuli Andruchewicz, Zofii Bernatowicz, Maciejowi Główczyńskiemu.
Symbolicznego otwarcia balu dokonali dyrektor Dorota Piotrowicz, przewodniczący Rady Rodziców Szymon Depta oraz przewodniczący Samorządu Szkolnego Jan Roszkowski.
Zapraszamy na stronę internetową redakcji, gdzie zamieścimy zdjęcia i filmy z wybranych momentów studniówki.

Zdjęcia – https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1085353402420379&type=3
/KW/

479 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Protest Wolnych Polaków 2024 w Warszawie

Od blisko miesiąca Polacy obserwują niespotykane i bulwersujące działania, skierowane przez rządzących do ważnych dla istnienia Polski instytucji. Rozpoczęto od...

Zamknij