ggg ggg ggg ggg

Protest Wolnych Polaków 2024 w Warszawie

Od blisko miesiąca Polacy obserwują niespotykane i bulwersujące działania, skierowane przez rządzących do ważnych dla istnienia Polski instytucji. Rozpoczęto od wyłączenia sygnału Telewizji Publicznej, a teraz likwidacji kolejnych instytucji. Jako przedstawiciel mediów jesteśmy poruszeni tym, co się wokół nas dzieje, a czysto po ludzku pozbawiono nas poczucia bezpieczeństwa i to w szczególnym dla wszystkich czasie Świąt Bożego Narodzenia. Być może z tego powodu Polacy postanowili zaprotestować i zwrócić uwagę, że nie godzą się na siłowe i pozaprawne działania obecnego rządu i stąd inicjatywa manifestacji „Protest Wolnych Polaków” i kolejne, które odbywają się w całym kraju. Poniżej przedstawiamy naszym czytelnikom przesłane zdjęcia i słowa mieszkańców naszego regionu, którzy czynnie uczestniczą w protestach. Mamy taki obowiązek, jako gazeta regionalna i przekazujemy Wam, to, co widzą i czują.
/KW/

Powiat Węgrowski w „Proteście Wolnych Polaków”

Działania koalicji rządowej wzbudzają w Polakach coraz większy sprzeciw. Politycy, którzy szli do wyborów z hasłami: demokracja, praworządność i konstytucja, codziennie łamią prawo i siłowo przejmują instytucje. Minął zaledwie miesiąc od powołania rządu Donalda Tuska, a już rządzący zdążyli nielegalnie, w sposób pozaustawowy przejąć media publiczne, a następnie postawić je w stan likwidacji. Media polskie, które przetrwały
II wojnę światową i czasy komuny, zostaną zlikwidowane przez rząd Tuska. Polityków PiS, którzy walczyli z korupcją wsadzono do więzienia, wbrew ułaskawieniu przez Prezydenta, a oskarżonego o korupcję prominentnego polityka PO wypuszczono z aresztu i wysłano do Parlamentu Europejskiego. Łamie się prerogatywy Prezydenta, dyskredytuje sędziów Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego. Nielegalnie odwołany został Prokurator Krajowy. Przykłady łamania prawa można mnożyć.
Wyraźny sprzeciw wobec takich nielegalnych, bezprawnych i siłowych działań wyrazili Polacy, którzy zgromadzili się przed Sejmem RP w Warszawie w dniu 11 stycznia 2024 roku.
Tłumy ludzi z całej Polski wzięły udział w Proteście Wolnych Polaków. Mobilizacja była ogromna i zupełnie spontaniczna. O ile wcześniej z powiatów na różne manifestacje jeździło po jednym autokarze, tak teraz nawet z niewielkich powiatów na protest pojechało po kilka szczelnie wypełnionych autobusów. Ludzie sami zgłaszali się do parlamentarzystów i lokalnych działaczy PiS, aby dopytać o możliwość wyjazdu. Nawet z bardzo odległych od Warszawy regionów przyjechały tysiące obywateli. O godz. 16 w okolicach Sejmu zgromadziły się prawdziwe tłumy. Śmiało można powiedzieć, że protestujących było ponad
300 tysięcy. Widać było morze biało-czerwonych flag. Nie było za to żadnych wulgarnych haseł, obraźliwych tekstów, wyzwisk, przepychanek, szturmowania kordonów Policji, plucia i wyzywania funkcjonariuszy, co zdarzało się nagminnie na wcześniejszych protestach zwolenników Koalicji 13 Grudnia. Protest, a następnie spontaniczny marsz pod Belweder przebiegły w spokojnej i poważnej atmosferze.
Do protestujących przemówili politycy Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński podziękował wszystkim zebranym za udział w proteście. Podkreślił, że pomimo mrozu i padającego śniegu przed Sejmem zgromadziło się wyjątkowo dużo ludzi. Można się spodziewać, że byłoby ich jeszcze więcej, gdyby protest odbył się wiosną, czy też latem. Prezes PiS mówił o demolowaniu państwa polskiego przez obecną ekipę rządzącą oraz zagrożeniach, jakie tego typu działania niosą na przyszłość. Przestrzegał również przed próbą wprowadzenia w Polsce euro do czasu, aż standard życia Polaków nie będzie porównywalny z tym, jaki jest w krajach Europy Zachodniej. Przyjęcie w Polsce euro obecnie spowoduje zbiednienie naszego społeczeństwa oraz sprawi, że nasza gospodarka przestanie być konkurencyjna. Euro w Polsce jest za to na rękę Niemcom. Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że mamy teraz Polskę pełną nienawiści. Miała być Europa, a jest Białoruś. „Razem jesteśmy silni, razem jesteśmy jednością i razem zwyciężymy to zło! Już mamy więźniów politycznych w Polsce. Wstyd dla Rzeczpospolitej pod takimi rządami”. Morawiecki zwrócił się także do wyborców Trzeciej Drogi, którzy nie głosowali na Donalda Tuska i nie muszą tolerować łamania prawa i siłowych rozwiązań, którymi posługują się rządzący. Poprosił ich o refleksję, czy wybierając Trzecią Drogę chcieli takiego demolowania państwa polskiego, czy raczej liczyli na nową jakość.
Głos w czasie protestu zabrały również małżonki uwięzionych ministrów Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika. Obaj politycy, którzy przez całe życie walczyli z korupcją, zostali uwięzieni wbrew ułaskawieniu przez Prezydenta Andrzeja Dudę oraz wbrew orzeczeniu Sądu Najwyższego, że nadal są posłami i chroni ich immunitet. Uwięzienie Kamińskiego i Wąsika to akt zemsty politycznej, a oni sami są teraz traktowani, jako więźniowie polityczni. Żony uwięzionych podziękowały zgromadzonym za wsparcie i solidarność z ich mężami. Wyraziły również nadzieję, że ich mężowie mimo wszystko wrócą niedługo do domów cali zdrowi, bo bezprawie nie może trwać wiecznie.
Protest pod Sejmem przekształcił się w spontaniczny marsz Alejami Ujazdowskimi pod KPRM a następnie pod Belweder. Tu jeszcze raz zabrał głos Jarosław Kaczyński, do zgromadzonych przemówił również Patryk Jaki.
Protest Wolnych Polaków przebiegł bardzo spokojnie. Pomimo to pod Sejm wróciły barierki. Te same, które kilka tygodni wcześniej Marszałek Hołownia kazał ostentacyjnie usunąć. Zapewniał, że barierki już nie wrócą. Wróciły i pewnie będą wracać jeszcze nie raz. Na uwagę zasługuje również postawa Policji. Funkcjonariusze zachowywali się bardzo profesjonalnie i życzliwie.
W proteście udział wzięło wielu mieszkańców Mazowsza. Akurat oni mieli do Warszawy stosunkowo blisko. Dziesiątki autokarów z powiatów Wschodniego Mazowsza dopełniły liczne busy i samochody osobowe. Wielu uczestników marszu dojechało do stolicy również koleją.
Zainteresowanie mediów Protestem Wolnych Polaków było niewielkie. Całość relacjonowała jedynie Telewizja Republika i TV wPolsce.pl. Taki to teraz mamy pluralizm w mediach.

/info/

Łochów

Na manifestację pod hasłem „Protest Wolnych Polaków” wyjechały dwa autokary z Łochowa, a dodatkowo mieszkańcy udali się również swoimi samochodami.

Powiat Wyszkowski

W czwartek, 11 stycznia 2024 r. w Warszawie pod Sejmem odbyła się manifestacja pod hasłem „Protest Wolnych Polaków”. Wydarzenie miało na celu wyrażenie sprzeciwu wobec działań obozu rządzącego. Uczestnicy manifestacji przynieśli ze sobą biało-czerwone flagi, a także transparenty z grafikami ,,Wolne media”, ,,Bóg, Honor, Ojczyzna”, czy też ,,Konstytucja”. Uczestnicy okazali także wsparcie przetrzymywanym w więzieniach posłom Maciejowi Wąsikowi i Mariuszowi Kamińskiemu. Po godzinie 17:30 protestujący ruszyli spod Sejmu w kierunku siedziby Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, znajdującej się przy al. Ujazdowskich.
W wydarzeniu wzięli udział członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości oraz mieszkańcy z terenu powiatu wyszkowskiego. Ponad sto osób pojechało na protest autokarami, a jeszcze więcej własnymi środkami transportu. Pomimo, że wydarzenie odbyło się w dzień pracujący oraz przy zimowej pogodzie, frekwencja była imponująca, a morze biało-czerwonych flag naprawdę robiło wrażenie.
Członkowie i sympatycy PiS z powiatu wyszkowskiego biorą także udział w wiecach poparcia pod Zakładem Karnym w Przytułach Starych pod Ostrołęką, gdzie osadzony jest poseł Maciej Wąsik.

Pułtusk

11 stycznia 2024 r. z rynku w Pułtusku do Warszawy wyjechali autokarem mieszkańcy miasta oraz okolic na „Protest Wolnych Polaków”- demonstrację pod Sejmem wyrażającą sprzeciw wobec działań obozu rządzącego . Uczestnicy manifestacji z biało-czerwonymi flagi, wyrażali również wsparcie przetrzymywanym w więzieniach posłom Maciejowi Wąsikowi i Mariuszowi Kamińskiemu.

362 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Budżet na rok 2024

29 grudnia podczas Sesji Rada Miejska w Łochowie przegłosowała budżet na rok 2024. Prace nad budżetem Gminy Łochów na 2024...

Zamknij