ggg ggg ggg ggg

Jubileuszowa, XX Pielgrzymka Samorządowców z Powiatu Wołomińskiego na Jasną Górę

W minioną sobotę, 3 lutego odbyła się jubileuszowa, XX Pielgrzymka Samorządowców z Powiatu Wołomińskiego na Jasną Górę, w której udział wzięło ponad 150 osób.

Pątnicy reprezentujący środowiska samorządowe z terenu Powiatu Wołomińskiego już po raz dwudziesty udali się na Jasną Górę, aby pokłonić się przed cudownym wizerunkiem Czarnej Madonny, podziękować za otrzymane łaski i prosić o dalszą opiekę.
O godz. 11.00 odprawiona została Msza Św. pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Diecezji Warszawsko-Praskiej JE bpa Jacka Grzybowskiego.
Po zakończeniu Liturgii, Starosta Adam Lubiak już po raz piąty w tej kadencji dokonał przed Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej aktu zawierzenia Powiatu Wołomińskiego opiece Maryi.
– W jubileuszowej, XX Pielgrzymce na Jasną Górę w tym roku wzięło udział ponad 150 osób. W trakcie uroczystości miałem zaszczyt odnowić przed Cudownym Obrazem Akt Zawierzenia naszego powiatu i wszystkich Mieszkańców Matce Bożej Królowej Polski.
Z dumą kontynuujemy tę szlachetną tradycję – podkreślił Starosta Adam Lubiak.

/opr. KW; źródło: Powiat Wołomiński/

275 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Lasek przy ul. Gajowej zostanie zagospodarowany

Miasto Ząbki wspólnie z Nadleśnictwem Drewnica podjęło działania, zmierzające do zagospodarowania i uporządkowania terenu leśnego przy ulicy Gajowej. W piątek,...

Zamknij