ggg ggg ggg

(Nie tylko nocne) Marki przywitały Prezydenta Andrzeja Dudę!!!

W minioną środę, 17 czerwca późnym wieczorem Prezydent RP Andrzej Duda złożył wizytę w Markach, gdzie spotkał się z właścicielami rodzinnej piekarni „Klementynka” i zaapelował do mieszkańców o jak najliczniejszy udział w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Marki po zakończeniu telewizyjnej debaty przedwyborczej.
Pomimo późnej pory, przed budynkiem działającej od 1992 roku rodzinnej piekarni „Klementynka” zgromadziło się wiele osób, chcących zobaczyć ubiegającego się o reelekcję Prezydenta RP. Tym bardziej, iż moment był historyczny, ponieważ Andrzej Duda jest pierwszą głową naszego państwa, która złożyła wizytę w Markach. Inna sprawa, że pracę w piekarni najlepiej poznaje się nocą, kiedy praca wre, a wizytacja rodzinnej piekarni była najważniejszym punktem prezydenckich odwiedzin, co zresztą podkreślił sam Andrzej Duda podczas rozmowy z właścicielem piekarni Klementynka p. Klemensem Majkowskim.
Pan Prezydent podziękował za możliwość zwiedzenia zakładu i zapoznania się z procesem wypieku pieczywa. Przy okazji zwrócił również uwagę na pomoc oferowaną przedsiębiorcom w związku z pandemią koronawirusa m.in. przez Polski Fundusz Rozwojowy.
Po zapoznaniu się z tajnikami wypieku chleba i słowach uznania dla świeżo upieczonego bochenka, którym został poczęstowany, Andrzej Duda zaapelował do mieszkańców o jak najliczniejszy udział w nadchodzących wyborach prezydenckich. Podczas przemówienia nawiązał również do tematu zbliżającej się wizyty w Waszyngtonie, dzieląc się z mieszkańcami swoimi oczekiwaniami odnośnie spotkania z Prezydentem USA Donaldem Trumpem.
Szczególny moment wizyty w Markach stanowiło wręczenie Prezydentowi Andrzejowi Dudzie przez starostę wołomińskiego Adama Lubiaka, pamiątkowej grafiki przedstawiającej Matkę Bożą Łaskawą. Jednocześnie gospodarz powiatu wołomińskiego przekazał Panu Prezydentowi zaproszenie na sierpniowe obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku.
/opr. KW/

1 877 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Minister Mariusz Błaszczak z wizytą w Radzyminie, Wołominie i Poświętnem

W minioną sobotę, 20 czerwca minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak odwiedził Radzymin, Wołomin i Poświętne, aby wspólnie z samorządowcami z...

Zamknij