ggg ggg ggg

Minister Mariusz Błaszczak z wizytą w Radzyminie, Wołominie i Poświętnem

W minioną sobotę, 20 czerwca minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak odwiedził Radzymin, Wołomin i Poświętne, aby wspólnie z samorządowcami z terenu powiatu wołomińskiego wesprzeć kampanię wyborczą Prezydenta Andrzeja Dudy. Pierwszym przystankiem było targowisko miejskie w Radzyminie.

W ubiegłą sobotę, tuż przed godziną dziesiątą, ku zaskoczeniu wielu kupujących i sprzedających na targowisku w Radzyminie pojawił się… minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, a wraz z nim m.in.: starosta wołomiński Adam Lubiak, członek Zarządu Powiatu Paweł Dąbrowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Cezary Wnuk, radni powiatowi i gminni a także liczne grono działaczy i sympatyków PiS-u na czele z pełnomocnik radzymińskich struktur partii rządzącej Marzeną Małek.
Goście zachęcali przechodniów do głosowania na Prezydenta Andrzeja Dudę, osobom zainteresowanym wręczali ulotki wyborcze a chętni mogli pogawędzić z ministrem obrony narodowej lub starostą. Spacer po słynnym radzymińskim targowisku przebiegł w sympatycznej atmosferze, a następnie minister obrony narodowej wraz z towarzyszącą mu ekipą udał się na wizytę w powstającym na polach Bitwy Warszawskiej 1920 roku Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie.

MARIUSZ BŁASZCZAK ODWIEDZIŁ SANKTUARIUM ŚW. JANA PAWŁA II

Na miejscu goście powitani zostali przez ks. proboszcza Krzysztofa Ziółkowskiego.
Minister Mariusz Błaszczak z zainteresowaniem zwiedził mieszczące się na terenie parafii: izbę pamiątek papieskich oraz izbę pamiątek związanych z Bitwą Warszawską 1920 roku. Był czas na rozmowy z kustoszem sanktuarium, wspólną modlitwę w kaplicy a także wizytację wnętrza powstającego kościoła.
Podczas pobytu w Sanktuarium odbyło się wręczenie ministrowi obrony narodowej pamiątkowej grafiki przedstawiającej Matkę Bożą Łaskawą, której statua ma zostać odsłonięta nieopodal powstającego kościoła, w niedzielę 16 sierpnia br., w ramach obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie. Minister Mariusz Błaszczak zapewnił, że będzie obecny na tej uroczystości.

SZEF MON Z WIZYTĄ W WOŁOMIŃSKIM SZPITALU

Po zakończeniu wizyty w Mieście Cudu nad Wisłą, goście wraz z ministrem udali się do Wołomina. Tam, szef MON odwiedził Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby osobiście podziękować żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej za istotne wsparcie personelu medycznego szpitala powiatowego w trudnym czasie Pandemii COVID-19.
Kolejnym punktem wizyty w Wołominie był wspólny przemarsz ulicą Wileńską wraz z mieszkańcami – sympatykami Pana Prezydenta. W marszu uczestniczyli również mieszkańcy wielu miejscowości z terenu powiatu.

SERDECZNE POWITANIE MINISTRA W POŚWIĘTNEM

Wizytę Mariusza Błaszczaka w powiecie wołomińskim zwieńczyło spotkanie w Poświętnem, gdzie odwiedził utworzony dzięki rządowemu wsparciu klub Senior+ i dowiedział się o planach utworzenia pierwszego na terenie tej gminy żłobka, (który powstanie w budynku dawnej szkoły, obecnie modernizowanym dzięki kolejnemu rządowemu grantowi Maluch+). Minister spotkał się również z tłumnie zgromadzonymi mieszkańcami a wyjątkowe przyjęcie ważnemu gościowi przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich i druhowie OSP.

/opr. R.L.;
foto: Jacek Góral,
powiat wołomiński/

2 046 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Maseczki ochronne od ostrowskiego Banku Spółdzielczego

Wczoraj przedstawicielki Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej przekazały na ręce I Z-cy KPP w Ostrowi Mazowieckiej nadkom. Pawła Antośkiewicza oraz...

Zamknij