ggg
ggg ggg

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada to wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków – wspominamy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

W każdym zakątku kraju odbywają się uroczyste obchody mające na celu upamiętnienie tego wyjątkowego dla nas wszystkich święta. W tym roku, w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości przedstawiciele Powiatu Wyszkowskiego jak co roku uczestniczyli w uroczystościach patriotycznych odbywających się na terenie naszego powiatu.
Uroczysta msza święta w intencji ojczyzny odbyła się w Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie, którą koncelebrował ks. Dziekan Zdzisław Golan. Zgromadzeni na nabożeństwie, po jego zakończeniu, spotkali się pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego by wspólnie odśpiewać hymn państwowy i złożyć kwiaty pod pomnikiem. Prezes Związek Piłsudczyków RP TPJP Okręg Nadbużański w Wyszkowie Sylwester Raniszewski przypomniał zebranym historię działań i zrywów niepodległościowych a także samą postać Marszałka Piłsudskiego. Kwiaty pod pomnikiem złożyli Starosta Powiatu Wyszkowskiego Jerzy Żukowski, Przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Pągowski, radni Rady Powiatu w Wyszkowie: Justyna Garbarczyk, Waldemar Sobczak, Iwona Wyszyńska, radni Rady Miejskiej w Wyszkowie, przedstawiciele Gminy Brańszczyk, służb mundurowych oraz przybyłe środowiska patriotyczne. Po złożeniu kwiatów wspólnie odśpiewano pieśń „My, Pierwsza Brygada”.
Na wyjątkową uroczystość zaprosiła w tym roku także Gmina Wyszków, których głównym punktem było poświęcenie sztandaru Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Wróbla „Jaskółki” w Wyszkowie oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Wydarzenia poprzedziły złożenie kwiatów na grobie patrona szkoły i msza święta w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym. Po nabożeństwie zebrani w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie przeszli do budynku szkoły gdzie odsłonięto tablicę upamiętniającą Stanisława Wróbla „Jaskółkę”. Pod pamiątkową tablicą kwiaty złożyli przedstawiciele Gminy Wyszków, Powiatu Wyszkowskiego, środowisk patriotycznych i stowarzyszeń oraz przedstawicieli szkół z terenu powiatu. W imieniu Powiatu Wyszkowskiego kwiaty złożyli radni Rady Powiatu w Wyszkowie: Teresa Czajkowska, Katarzyna Wysocka i Bogusław Frąckiewicz, Paweł Deluga.

/Info Starostwo Powiatowe w Wyszkowie/

174 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dofinansowanie na zakup samochodu (śmieciarki) na potrzeby miasta Pułtusk

W dniu 2 listopada 2021 r. w pułtuskim Ratuszu odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i...

Zamknij