ggg ggg ggg ggg ggg ggg

Dofinansowanie na zakup samochodu (śmieciarki) na potrzeby miasta Pułtusk

W dniu 2 listopada 2021 r. w pułtuskim Ratuszu odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, a Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Pułtusku. W spotkaniu uczestniczył nowo mianowany wicepremier rządu, minister rolnictwa – Henryk Kowalczyk.

W dniu 02.11.2021 r. reprezentująca zastępcę prezesa WFOŚiGW Kamila Mokrzycka oraz Grzegorz Olczyk – pełnomocnik Zarządu WFOŚiGW podpisali umowę na dofinansowanie w formie pożyczki z Pułtuskim Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych Sp. z o. o. na realizację zadania pn.: ,,Zakup samochodu ciężarowego bezpylnego dwukomorowego – śmieciarki ”. Kwota pożyczki : 704 900, 00 zł. Pożyczkobiorcę reprezentowali: prezes Zarządu – Kamil Szczepański, członek Zarządu – Damian Krzysztof Szewczyk. Następnie umowę poręczenia powyższej pożyczki podpisali z reprezentantami WFOŚiGW: burmistrz Gminy Pułtusk- Wojciech Gregorczyk przy kontrasygnacie skarbnika Gminy Pułtusk – Teresy Turek. W spotkaniu uczestniczył nowo mianowany wicepremier rządu, minister rolnictwa – Henryk Kowalczyk. Burmistrz Miasta Pułtusk Wojciech Gregorczyk wręczył Wicepremierowi pochodzącemu z naszego regionu, gratulacje związane z nominacją i powołaniem na zaszczytne funkcje w rządzie RP: „Jestem przekonany, że dzięki wiedzy i kompetencjom podjęcie przez Pana tak ważnych obowiązków w naszym Państwie będzie gwarancją wzorowo realizowanej misji. Życzę, aby to wyzwanie dostarczyło Panu wiele radości z czynienia dobra i pomnażało poczucie osobistej satysfakcji”.
Dofinansowanie dotyczy zakupu sprowadzonego pod koniec października specjalistycznego pojazdu marki Renault GP Truck Trading typu D-WIDE, przeznaczonego do zbierania i transportu odpadów komunalnych. Pułtuskiemu Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych
Sp. z o. o. Pożyczki na ten cel udzielił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Skrzynia ładunkowa pojazdu jest bardzo pojemna, dwukomorowa, i jest on wyposażony w wiele nowoczesnych funkcji. Jest w pełni zautomatyzowany i przyjazny dla środowiska, przede wszystkim z uwagi na to, że posiada funkcję dwukrotnego zmniejszenia emisji spalin. Kwota pożyczki 704.900,00 zł. zostanie spłacona w okresie 5 lat i będzie możliwość jej umorzenia w wysokości do 25%. Jest to bardzo ważna i korzystna pomoc ze strony Funduszu dla gminy.
Ceremonię podpisania umów zaszczycił swoją obecnością nie tylko Wicepremier RP Henryk Kowalczyk, ale także grupa pułtuskich radnych na czele z Michałem Kiślem (PiS), dla których rozwiązywanie spraw mieszkańców, a więc i gospodarki odpadami na terenie gminy Pułtusk jest ważne.
/J.Cz./

 

611 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
ALTERNATYWNE LEKCJE W-F Z MONIKĄ PYREK

5 listopada 2021 na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łochowie....

Zamknij