ggg ggg ggg ggg ggg

Najlepsi sportowcy z Kobyłki otrzymali nagrody i stypendia

W poniedziałek, 17 kwietnia Burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć wręczyła nagrody i stypendia dla mistrzów w różnych dziedzinach sportu, którzy swoimi osiągnięciami przyczyniają się do promowania aktywności fizycznej nie tylko w mieście, czy w Polsce, ale również daleko poza granicami naszego kraju.

Wydarzenie, które odbyło się w Urzędzie Miasta w Kobyłce, stało się okazją do uhonorowania kobyłkowskich mistrzów, zwycięzców i zdobywców najwyższych miejsc na podium w różnych dziedzinach sportu, a także ich trenerów.
W dowód uznania dla wysokich osiągnięć i wyników codziennej, ciężkiej pracy kobyłkowskich mistrzów, Burmistrz Edyta Zbieć osobiście wręczyła im nagrody i stypendia za zasługi dla promowania sportu nie tylko w mieście, czy w Polsce, ale również poza granicami kraju.
– Zawsze podkreślam przy takich okazjach, że w Kobyłce inwestujemy w sportowców, doceniamy ich osiągnięcia, stwarzamy takie warunki, żeby tych mistrzów w mieście było jak najwięcej. Z zadowoleniem stwierdzam, że niemal w każdej dziedzinie sportu odnotowujemy sukcesy. Jest to bardzo wdzięczny odcinek mojej pracy – świetni, komunikatywni ludzie z pasją, potrafiący z wielkim zaangażowaniem opowiadać o swoich osiągnięciach – podkreśla Burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć.
Podczas spotkania w kobyłkowskim magistracie nagrodzeni zostali następujący zawodnicy i trenerzy:
Jan Stańczuk – zawodnik konkurencji biegowych, zdobył 1. miejsce na 400 metrów w Mistrzostwach Warszawy oraz 5. miejsce na 600 metrów w halowych Mistrzostwach Polski.
Sebastian Więch – trener i zawodnik, od siedmiu lat jest trenerem szermierki i przygotowuje młodzież na zawody krajowe i międzynarodowe. A jako zawodnik szermierki zdobył 3. miejsce Pucharu Polski Seniorów oraz 5. miejsce Mistrzostw Polski seniorów.
Jakub Brutkowski – brał udział w zawodach rangi krajowej kolarstwa szosowego oraz MTB. Jest uznany trzecim zawodnikiem kategorii junior młodszy województwa mazowieckiego.
Maciej Łach – jako zawodnik trójboju siłowego zajmował najwyższe miejsca na podium: 1. miejsce w Pucharze Polski, 2. miejsce w Mistrzostwach Polski.
Milena Duklas – zawodniczka zdobyła 5. miejsce na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym.
Patryk Zaniewski – trener, przygotowywał zawodników do zawodów Mistrzostw Polski, zdobywali tam najwyższe miejsca na podium w wyciskaniu klasycznym leżąc (podopieczni trenera to: Maciej Łach, Mateusz Stanisławski i Paweł Szeląg).
Grzegorz Engel – trener, prekursor Kickboxingu w Kobyłce. Nauczyciel wychowania fizycznego, wychowawca młodzieży. Przygotował zawodnika Kamila Kura do zawodów Mistrzostw Polski (gdzie zawodnik zdobyłmiejsce).
Aron Szafranek – zawodnik zdobywa najwyższe miejsca na podium w kategorii sportów walki judo. Jest zdyscyplinowany i bardzo ambitny.
Mateusz Stanisławski – jako zawodnik zdobył 5. miejsce na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym
Ina Zielińska – zawodniczka zdobywa najwyższe miejsca na podium, zarówno na szczeblu wojewódzkim jak i krajowym w judo.
Jakub Korzeniewski – od wielu lat Jakub dumnie reprezentuje Kobyłkę jako młody siatkarz. W 2022 r. zdobył 1. miejsce w Mistrzostwach Powiatu Wołomińskiego.
Julia Mieleń – jako reprezentantka województwa mazowieckiego uzyskała 3. miejsce w XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych.
Maja Tymoszczuk – zawodniczka, która zdobyła najwyższe miejsca na podium w lekkoatletyce – 1. miejsce
w biegu na 300 metrów w Mistrzostwach Warszawy, 2. miejsce w biegu na 100 metrów w Mistrzostwach
Mazowsza.
Olga Cibor – zawodniczka, która zdobyła 1. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województw w judo.
Paweł Szeląg – zawodnik, który zajął 2. miejsce w Pucharze Polski w Wyciskaniu Leżąc Stylem Klasycznym, 3. miejsce w Mistrzostwach Polski.
Weronika Zdunek – zawodniczka, która zdobyła najwyższe miejsca na podium, zarówno na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym. Na Mistrzostwach Europy w Sofii zajęła 3. miejsce w kata jako reprezentantka Polski.
Podczas ceremonii Burmistrz Kobyłki złożyła serdeczne gratulacje wszystkim nagrodzonym oraz podziękowała trenerom wspierającym młodych zawodników, a także ich opiekunom i rodzicom. Ze swej strony również przyłączamy się do gratulacji dla kobyłkowskich mistrzów sportu i trzymamy kciuki za kolejne wysokie osiągnięcia i sportowe sukcesy młodych reprezentantów miasta.
/opr. KW; źródło: UM Kobyłka/