ggg ggg ggg ggg

Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach współprowadzone przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego!

1 lutego 2022 r. w siedzibie ministerstwa przedstawiciele Powiatu Wyszkowskiego, Gminy Zabrodzie i Fundacji Museion Norwid, będący jednocześnie założycielami muzeum, podpisali umowę z Wicepremierem, Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Profesorem Piotrem Glińskim! Dzięki umowie, od 1 lutego 2022 r. ministerstwo stało się oficjalnym współorganizatorem muzeum i corocznie będzie przekazywać dotację w kwocie 1,3 mln złotych!

Umowę w imieniu Powiatu Wyszkowskiego podpisali Starosta Powiatu Wyszkowskiego Jerzy Żukowski, Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Leszek Marszał i Skarbnik Powiatu Anna Anuszewska. Gminę Zabrodzie reprezentował Wójt Krzysztof Jezierski, zaś Fundację Museion Norwid Pani Prezes Justyna Dorota Kurek-Matysiak. W uroczystości wzięli także udział Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, pracownicy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dyrektor muzeum Jacenty Matysiak, Adam Lubiak – Starosta Wołomiński, radni Rady Powiatu w Wyszkowie – Ewa Bartosiewicz i Waldemar Sobczak oraz Sekretarz Gminy Zabrodzie Elżbieta Jurczyk. W podziękowaniu, na ręce Pana Premiera przedstawiciele powiatu przekazali obraz zatytułowany ,,Sen Norwida o Dębinkach” autorstwa Anny Zalewskiej-Falińskiej, powstały podczas pleneru malarskiego „Śladami Norwida”, który odbył się w Dębinkach we wrześniu 2021 r. Po oficjalnej części uroczystości goście mogli także spróbować domowych pączków, które specjalnie na ten dzień przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zabrodzia. Rozpoczyna się nowy rozdział życia muzeum, które poświęcone jest wybitnemu artyście i myślicielowi – Cyprianowi Norwidowi, postaci nierozerwalnie związanej z Gminą Zabrodzie i Powiatem Wyszkowskim. Wszystkim, którzy wspierali ideę powstania muzeum a także zaangażowanym w jego organizację składamy serdeczne podziękowania!

/Starostwo Powiatowe w Wyszkowie/

921 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gmina Radzymin zakupiła działkę pod budowę nowej szkoły!

– To ważna chwila dla radzymińskiej edukacji. Dziś kupiliśmy nieruchomość pod budowę nowej, trzeciej szkoły podstawowej w Radzyminie – poinformował...

Zamknij