ggg ggg ggg ggg

Gmina Radzymin zakupiła działkę pod budowę nowej szkoły!

– To ważna chwila dla radzymińskiej edukacji. Dziś kupiliśmy nieruchomość pod budowę nowej, trzeciej szkoły podstawowej w Radzyminie – poinformował we wtorek, 1 lutego Burmistrz Krzysztof Chaciński.

Nowa szkoła wybudowana zostanie w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu RKS „Mazur” pomiędzy ulicami: Wołomińską i Słowackiego, przy nieistniejącej jeszcze drodze.

O potrzebie budowy trzeciej szkoły podstawowej w Radzyminie mówi się od lat. W obliczu stale rosnącej liczby mieszkańców miasta i gminy, cieszy fakt, że władze samorządowe na czele z burmistrzem Krzysztofem Chacińskim nie tylko dostrzegają konieczność takiej inwestycji, ale też podejmują realne działania, zmierzające do jej realizacji. Zakup działki stanowi niewątpliwe milowy krok w tym zakresie.
– Dzięki zakupowi, jeszcze w tym roku rozpoczniemy prace koncepcyjne i projektowe, a do końca 2023 roku chciałbym posiadać pozwolenie na budowę – poinformował burmistrz Krzysztof Chaciński. Jednocześnie zwrócił uwagę na fakt, że chociaż warunki zakupu były bardzo dobre, sfinalizowana w ubiegłym tygodniu transakcja była największym w historii Gminy Radzymin zakupem nieruchomości.
Przyszła Szkoła Podstawowa nr 3 w Radzyminie wybudowana zostanie na działce o powierzchni 12 tys. m², zlokalizowanej na tzw. „Gródkach” w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu RKS Mazur (patrząc od strony miasta, za stadionem w kierunku Wołomina). Budynek placówki frontem skierowany będzie do nieistniejącej jeszcze ulicy, która w niedalekiej przyszłości połączy ul. Wołomińską z ul. Słowackiego.
Budynek szkoły zaprojektowany zostanie na 24 oddziały, co w przybliżeniu ma zapewnić miejsce dla ok.
750 uczniów. Wraz z obiektem dydaktycznym wybudowane zostanie zaplecze sportowe, które będzie współdzielone przez szkołę i sąsiedni RKS Mazur.
Chociaż znane są pierwsze założenia, na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądała przyszła radzymińska „Trójka”. Jak wspomniano, prace koncepcyjne rozpoczną się w tym roku, zatem z niecierpliwością czekamy na pierwsze wizualizacje nowej szkoły.

/opr. rl/

1 498 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Starosta wyszkowski Jerzy Żukowski oskarża o wprowadzenie chaosu i wnioskuje o odwołanie wicestarosty, a nowa koalicja „heroicznie” go ratuje głosują przeciw…..

W dniu 3 lutego 2022 r. odbyła się kolejna sesja nadzwyczajna Rady Powiatu Wyszkowskiego. Wicestarosta powiatu wyszkowskiego Leszek Marszał, co...

Zamknij