ggg

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Wieliszew ,,Najlepsza z Najlepszych” w Polsce!

Wielki sukces młodych adeptów pożarnictwa z Wieliszewa! Prężnie działająca przy wieliszewskiej OSP Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza im. Druha Roberta Boryszewskiego zdobyła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Wzorową MDP i jej Opiekuna!

Z radością przychodzi nam poinformować, że MDP OSP Wieliszew zajęła pierwsze miejsce w prestiżowym, Ogólnopolskim Konkursie „Najlepsi z Najlepszych” na Wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna, organizowanym przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.
Odbywający już po raz trzynasty, doroczny Konkurs „Najlepsi z Najlepszych” na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna ma na celu wyłonienie najbardziej aktywnej i wyróżniającej się MDP, której praca przyczynia się do popularyzowania ochrony przeciwpożarowej i zasad bezpieczeństwa, tradycji ruchu strażackiego, jak również promowania idei wspólnej pracy na różnych płaszczyznach (kulturalnej, sportowej, społecznej, informacyjnej itp.).
Do XIII edycji konkursu zgłoszono 40 prac, dokumentujących działalność MDP w 2021 r. z 15 województw, takich jak: dolnośląskie (2), kujawsko-pomorskie (2), lubelskie (1), lubuskie (1), łódzkie (1), małopolskie (6), mazowieckie (7), opolskie (2), podkarpackie (1), podlaskie (0), pomorskie (2), śląskie (4), świętokrzyskie (1), warmińsko-mazurskie (1), wielkopolskie (6), zachodniopomorskie (3).
W trakcie konkursu ocenie podlegały następujące kryteria: podnoszenie wiedzy i umiejętności członków MDP z zakresu zapobiegania pożarom i innym miejscowym zagrożeniom, m.in. poprzez: udział w konkursach o tematyce pożarniczej, realizację programu szkolenia MDP; sprawdzanie wiedzy członków MDP i zdobywanie przez nich specjalności pożarniczych; propagowanie przepisów przeciwpożarowych w środowisku; rozwijanie sprawności fizycznej członków MDP; organizowanie działalności kulturalno-oświatowej i historycznej w środowisku; działalność organizacyjna MDP.
Jury jednogłośnie za wzorową drużynę uznało Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OSP im. Druha Roberta Boryszewskiego w Wieliszewie. Tytuły najlepszych opiekunów otrzymali: dh Paweł Kuna i dh Kamil Reda.
Wieliszewska MDP podjęła wiele zadań, m.in. takich jak aktywne pozyskiwanie środków. Na szczególne uznanie zasługuje szacunek dla regulaminów, objawiający się w każdej formie podejmowanych aktywności. Działalność drużyny i opiekunów wyróżniała się na tle pozostałych zgłoszonych drużyn.
Wieliszewskiej MDP oraz jej opiekunom serdecznie gratulujemy! Bogu na Chwałę, ludziom na Pożytek!

/opr. KW; źródło: ZOSP RP/

165 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów

24 marca w Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką, Gmina Brańszczyk uczciła pamięć o Polakach, którzy podczas...

Zamknij