ggg ggg ggg

Mł. asp. Wioleta Szymanik nagrodzona przez Wojewodę Mazowieckiego za okazane serce potrzebującej kobiecie

Wojewoda Mazowiecki Tobiasz Bocheński docenił pozytywną postawę i zaangażowanie mł. Aspirant Wiolety Szymanik, funkcjonariuszki wyszkowskiej Policji, która udzieliła wsparcia i zorganizowała zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla kobiety w ciąży i obecnie nowo narodzonego dziecka.

Uroczyste spotkanie odbyło się 15 maja 2023 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie. Obecni byli m.in.: Wojewoda Mazowiecki Tobiasz Bocheński, I – z-ca Wojewody Sylwester Dąbrowski, Z-ca komendanta Wojewódzkiej Policji insp. Jakub Gorczyński, dyrektor Anna Kaszuba, Komendanci i funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Wyszkowie.
Wojewoda Tobiasz Bocheński wręczył list gratulacyjny mł. asp. Wiolecie Szymanik, która w trakcie czynności służbowych poznała kobietę w ciąży i zorganizowała dla niej zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy. Po wysłuchaniu historii kobiety funkcjonariuszka Policji nie pozostała obojętna i zorganizowała zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy. Policjantce w ciągu kilku dni udało się zdobyć m.in. łóżeczko, wózek, ubranka, kosmetyki czy pieluchy. W swoją inicjatywę zaangażowała rodzinę, znajomych, przyjaciół oraz ludzi dobrej woli. Pomoc organizowana jest od 15 marca br. Jak wyjaśniła w dalszym ciągu udziela wsparcia kobiecie i jej nowo narodzonemu dziecku, i jeszcze w maju kolejne środki poporodowe dla mamy, pampersy, chusteczki i środki potrzebne maleństwu zostaną im przekazane.

Proszę przyjąć gratulacje i wyrazy uznania w związku z pomocą, której udzieliła Pani kobiecie w zaawansowanej ciąży, pozbawionej środków finansowych i wsparcia otoczenia. Czyn ten zasługuje na najwyższy szacunek (…) W przedsięwzięciu tym wykazała się Pani wielką wrażliwością, empatią i odpowiedzialnością społeczną. Pani postawa może być wzorem dla innych funkcjonariuszy Policji w województwie mazowieckim i w całym kraju. Życzę, aby dalsza służba przyniosła Pani wiele powodów do osobistej i zawodowej satysfakcji. Proszę też przyjąć życzenia pomyślnej realizacji planów związanych z życiem osobistym – napisał w liście gratulacyjnym Wojewoda Mazowiecki.

W trakcie spotkania Pani mł. asp. Wioleta Szymanik otrzymała wiele ciepłych słów zarówno od Wojewody Mazowieckiego jak i z-cy Komendanta Wojewódzkiego Policji. Wojewoda Tobiasz Bocheński podkreślał, że spotykamy się obecnie z tak wielką ilością informacji o krzywdach czynionych innym, że kiedy spotykamy takich bohaterów – bohaterki, którzy wykazują taką pozytywną postawę w naszym życiu społecznym, to chcemy ich pokazywać. Robią coś wyjątkowo pozytywnego i dobrego. Z kolei z-ca Komendanta Województwa Mazowieckiego insp. Jakub Gorczyński zauważył, że tego rodzaju zachowania zwiększają szacunek i powodują, że bardziej doceniani są policjanci. Funkcjonariuszka otrzymała podziękowania i kwiaty oraz materialne prezenty nie tylko w dowód uznania, ale również produkty skierowane na potrzeby jej podopiecznych – kobiety i dziecka. Po gratulacjach funkcjonariuszka Policji podziękowała za wyrazy uznania, których jak mówiła tak naprawdę się nie spodziewała. Dla niej największą nagrodą jest ta radość i uśmiech na twarzy mamy, która tej pomocy potrzebowała. Ze swojej strony podziękowała wszystkim tym, którzy wsparli jej działania.

Mł. asp. Wioleta Szymanik jest funkcjonariuszem Policji od 2014 roku. Stale podwyższa poziom swej wiedzy zawodowej i zdobywa niezbędne w służbie doświadczenie. Wielokrotnie była nagradzana za swoje zaangażowanie oraz osiągane wyniki. Od kilku lat zaangażowana jest w pracę z dziećmi, młodzieżą oraz seniorami. Jej działania w dziedzinie profilaktyki podparte są fachową wiedzą pozyskaną nie tylko podczas szkoleń resortowych, ale również dodatkowych kursów, które policjantka realizuje we własnym zakresie. Mł. asp. Wioleta Szymanik jest otwarta i wrażliwa na krzywdę drugiego człowieka, o czym wie nie tylko młodzież z wyszkowskich szkół. Jej charyzmę i chęć działania i niesienia pomocy poznali również seniorzy oraz inni dorośli mieszkańcy powiatu wyszkowskiego. Mł. asp. Wioleta Szymanik zawsze z godnością i dumą reprezentuje mundur policjanta. Zarówno postawa funkcjonariuszki, dotychczasowa służba, jak i sposób realizacji obowiązków służbowych i uzyskiwane w służbie wyniki są godne naśladowania.
/Janina Czerwińska/

418 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowa siedziba Policji w Pułtusku

W miniony piątek w Pułtusku odbyła się wyjątkowa uroczystość – została oddana nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji. W wydarzeniu uczestniczył...

Zamknij