ggg ggg ggg ggg

MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA ruszyła energicznie do działania

W Ostrowi Mazowieckiej od dwóch miesięcy działa Oddział Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. Jego założycieli połączyła idea samorządu uwolnionego, od sieci powiązań partyjnych, grup interesów i świadomość niezbędnych zmian w funkcjonowaniu samorządu lokalnego w Ostrowi i na terenie powiatu ostrowskiego.

DSCF8711

Idea ta jak się okazało, bliska jest wielu mieszkańcom miasta i powiatu. O zawłaszczaniu samorządów przez partie i próbach obrony samorządności mówi się wiele w środowiskach działaczy samorządowych. Miedzy innymi, właśnie w reakcji na to niepokojące zjawisko, zrodziła się na Mazowszu inicjatywa powołania stowarzyszenia, które przeciwstawiałoby się zakusom budowania struktur samorządowych, służących wyłącznie partykularnym interesom polityków poszczególnych partii politycznych, oraz umożliwiałoby start w wyborach samorządowych osobom nieidentyfikującym się z żadną partią, a zaangażowanym w funkcjonowanie lokalnych społeczności. Idea ta była na tyle zgodna z poglądami członków założycieli oddziału, że postanowili oni powołać oddział w powiecie ostrowskim. Od 17 lipca br. rozpoczął on swoje działanie. Powołano zarząd w skład, którego wchodzą przedstawiciele członków wszystkich gmin powiatu. Przewodniczącą oddziału jest Małgorzata Godlewska z Andrzejewa. W skład zarządu wchodzą: Małgorzata Godlewska – przewodnicząca, Mariola Kowalewska – zastępca przewodniczącej, Agata Koziara – sekretarz, Roman Szwech skarbnik, członkowie: Arkadiusz Kraszewski, Andrzej Morawski, Stanisław Dylewski. Ostrowski Oddział MWS wystawi kandydatów na radnych do wszystkich szczebli samorządu lokalnego. Kandydatem na Burmistrza miasta Ostrów Mazowiecka jest znany działacz samorządowy Andrzej Morawski. Obecnie odbywają się spotkania z członkami i sympatykami oraz kandydatami. W trakcie jednego z nich tj. 4 września w Ostrowi Maz. spotkało się z przedstawicielami Zarządu oraz kandydatem na burmistrza Andrzejem Morawskim kilka osób zainteresowanych dołączeniem do Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej i startem w wyborach samorządowych. Rozmawiano o aktualnej sytuacji, planach i zamierzeniach Komitetu Wyborczego Wyborców Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. O swoich priorytetach, a także o starcie w wyborach do Rady Powiatu i na funkcję burmistrza mówił Andrzej Morawski.
Adres siedziby: Ostrów Maź. ul. Duboisa 16. Pod tym adresem można uzyskać informacje na temat działań Oddziału. Członkowie, Zarząd zapraszają wszystkich chętnych, którzy chcą działać na rzecz miasta i powiatu do współpracy.
e-mail: mwsostrow@wp.pl
/J.Cz./

DSCF8704

 

DSCF8711

3 097 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. M. Kopernika skończyło 105 LAT

Uroczyste obchody Jubileuszu odbyły się w piątek, 5 września br., a rozpoczęła je Msza Święta w kościele pw. WNMP. Podczas...

Zamknij