ggg ggg ggg ggg

Łochowski Targ Staroci i Wyprzedaż Garażowa w Łochowie!

W minioną niedzielę na targowisku miejskim „Mój Rynek” w Łochowie odbył się po raz drugi targ staroci i wyprzedaż garażowa.

Targ jest propozycją Organizatorów MiGOK, która ma na celu integrację mieszkańców gminy i przyjemny handel antykami, dziełami sztuki oraz rzeczami jeszcze dobrymi, funkcjonalnymi, ale dla ich właścicieli już niepotrzebnymi. Pomiędzy godziną 8:00 a 15:00 około 35 Wystawców oferowało przeróżne przedmioty.
Można było kupić: książki, płyty, obrazy, zegary, lustra, świeczniki, wazony oraz wszelkie bibeloty cieszące oko. Nie zabrakło mebli, porcelany, rzeźb, biżuterii oraz dawnych przedmiotów codziennego użytku (ręczne młynki, maszyny do szycia, adaptery, lampy naftowe). Pasjonaci i miłośnicy numizmatyki, dzięki stoiskom z monetami oraz z banknotami, mieli szansę powiększyć swoje cenne kolekcje. Dla miłośników epoki PRL-u w cenie były wszelkiego rodzaju ozdobne przykłady zdobnictwa i wzornictwa, wśród nich prym wiodła porcelana, porcelit oraz fajans. Moda na meble i przedmioty z PRL-u nie mija. Coraz więcej osób przygląda się z uwagą sprzętom w domach swoich dziadków. Stary fotel, stolik, komoda, wazon czy patera mogą mieć sporą wartość. Pamiątki z PRL-u osiągają ceny, które czasami przyprawiają o zawrót głowy. Przedmioty z okresu PRL w naszych domach często zbierają kurz i wydają się zbędnymi bibelotami. Wszystko wówczas było inne, bardziej toporne i bezpłciowe. Dziś wiele z tych przedmiotów wraca do łask. Dzięki upływowi czasu rzeczy takie jak kryształy, biżuteria czy antyki z PRL nabierają realnej wartości. Dla jednych sentymentalna a dla innych materialna, przeliczalna na gotówkę. Tych rzeczy, z pozoru rupieci, szukają kolekcjonerzy i zbieracze przedmiotów z PRL. Można na nich sporo zarobić, dlatego takie przedmioty dominowały na naszym targu, były nie lada gratką dla Kolekcjonerów! Organizator czyli Miejski i Gminny Ośrodek w Łochowie zachęca Wystawców, nie tylko profesjonalistów, ale i okolicznych mieszkańców do sprzedaży garażowej. Zapraszamy również artystów malarzy, rzeźbiarzy, rękodzielników chcących wystawić swoje prace. Kolejny targ staroci już w sierpniu w ostatnią niedzielę miesiąca. Zapraszamy!
/MiGOK Łochów/

817 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Środki z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków trafią na zabytki w powiecie węgrowskim

W dniu 25 lipca 2023 r. w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie odbyło się symboliczne wręczenie czeków na dofinansowanie zadań...

Zamknij