ggg ggg ggg ggg

Krzysztof Ogrodziński kandydatem „Forum Samorządowego dla Wyszkowa” na burmistrza Wyszkowa

Konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli komitetu wyborczego wyborców „Forum Samorządowe dla Wyszkowa” odbyła się w ubiegłą środę. Sam komitet zarejestrowany został 20 sierpnia, a jego kandydatem na burmistrza – Krzysztof Ogrodziński.

Spotkanie poprowadziła Justyna Garbarczyk, a towarzyszyli jej oprócz kandydata na burmistrza panowie: Włodzimierz Gryz i Paweł Łyszkowski.
KWW „Forum Samorządowe dla Wyszkowa” powstało z części „Przymierza dla Wyszkowa”, które w poprzedniej kadencji również startowało o miejsca w radach miejskiej i powiatowej oraz wyłoniło lidera na burmistrza – Justynę Garbarczyk doświadczonego samorządowca, byłą starostę powiatu wyszkowskiego i radną. Pełnomocnikiem komitetu jest Wojciech Krajewski.
Jak deklarowano komitet ma być połączeniem doświadczenia z młodością, zderzeniem nowych pomysłów z rutyną. Jak się wydaje kandydat na burmistrza Krzysztof Ogrodziński podchodzi do wyborów bardzo poważnie i jak deklaruje chcieliby wystartować ze świeżymi pomysłami. Liczą na udział w ich komitecie osób chętnych do pracy i dokonywania zmian w mieście i gminie Wyszków oraz powiecie wyszkowskim. Zależy im na szybszym rozpoczęciu kampanii wyborczej. Niebawem przedstawią swoje logo oraz utworzą stronę internetową.

Kandydat na burmistrza – Krzysztof Ogrodziński ma 41 lat, jest nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem piłkarskim, pochodzi z rodziny nauczycielskiej. Po raz pierwszy startuje w wyborach samorządowych. Jak określała i chwaliła prowadząca spotkanie Justyna Garbarczyk kandydat na burmistrza jest osoba bardzo konsolidacyjna i potrafi porozumieć się z prawicą, lewicą i centrum. Jest też mieszkańcem Wyszkowa, tu się urodził, mieszka i pracuje, ma rodzinę. Co najważniejsze bardzo mu zależy na mieście i chciałby dużo zmienić. Chciałby, żeby Wyszków był zarządzany ludźmi z pasją.
Sam kandydat zamierza spotykać się w różnych miejscach z mieszkańcami. Będą to konferencje w Wyszkowie i gminie. Jednak ani kandydat, ani członkowie komitetu nie udzielali szczegółowych informacji na temat programu – obecnie jest tworzony i zostanie przedstawiony po zatwierdzeniu przez wszystkich startujących w wyborach.
KWW „Forum Samorządowe dla Wyszkowa” tworzy listy do Rady Miejskiej (jednym z liderów jest Włodzimierz Gryz), do Rady Powiatu będą to listy w trzech okręgach. Nazwisk obecnie nie podają, aż zamkną listy.
Po wypowiedzi Justyny Garbarczyk oraz kandydata na burmistrza głos zabrali pozostali członkowie komitetu. Każdy z nich przedstawił kilka słów od siebie. Włodzimierz Gryz obecny radny Rady Miejskiej deklarował chęć kontynuacji wcześniejszych postulatów i uważa, że Wyszków wymaga zmian m.in. wskazywał, że od lat nie oddano żadnych mieszkań socjalnych, potrzebne są żłobki i przedszkola oraz uporządkowanie Wyszkowa – może nawet zatrudnienie architekta miejskiego czy urbanistę. Z kolei Paweł Łyszkowski – swoją przygodę z Wyszkowem rozpoczął od domu w Natalinie. Jak stwierdził – „Dużo rzeczy nas zawiodło”, ale teraz spodobał mu się program Krzysztofa Ogrodzińskiego i uważa, że on właśnie będzie dobrym gospodarzem. Ma nadzieję, że dzięki wspólnym działaniom Wyszków zakwitnie na miarę XXI wieku.
/Janina Czerwińska/

Krzysztof Ogrodziński – urodzony 16 maja 1977 w Wyszkowie, żonaty od 2003, czwórka dzieci.
Absolwent Liceum Ekonomicznego w CKU Wyszków.
Absolwent AWF Warszawa.
Skończone studia podyplomowe zarządzanie i organizacja oświaty Wyższa Szkoła Handlu i Prawa Łazarski w Warszawie.
Trener piłki nożnej z licencją UEFA A.
2002 – do dziś praca w charakterze nauczyciela w-f w Gimnazjum nr 2 obecnie SP 4 Wyszków,
2002 – 2010 trener w Sokół OSiR Serock,
2012 – 2014 trener w MKS Bug Wyszków,
2017 – do teraz trener ŁKS 1926 Łomża.

3 584 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rekonstrukcja w 75. rocznicę zrzutów

15 września br. na łąkach w pobliżu wsi Łosinno pod Wyszkowem odbędzie się niezwykłe widowisko historyczne nawiązujące do 75. rocznicy...

Zamknij