ggg
ggg ggg

Kolejny krok w kierunku budowy bloku komunalnego w Kobyłce

Urząd Miejski w Kobyłce ogłosił postępowanie w trybie podstawowym na zaprojektowanie budynku mieszkalnego, wielorodzinnego przy ul. Kordeckiego/Prusa w Kobyłce.

Jak poinformowała burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć za pośrednictwem mediów społecznościowych, ogłoszenie postępowania to kolejny krok do budowy – po uzyskanej przez miasto koncepcji projektowej wraz z Programem Użytkowo-Funkcjonalnym.
Wg zapowiedzi Pani Burmistrz budynek będzie miał wysokość ok. 13 m, cztery kondygnacje nadziemne, w sumie 32 mieszkania, po 8 na każdej kondygnacji.
„Planujemy 14 mieszkań jednopokojowych oraz 18 mieszkań dwupokojowych o powierzchni od ok. 26 do ok. 45 m2. W zachodniej części terenu wybudujemy parking na 32 miejsca postojowe do samochodów osobowych, w tym 4 miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.
Nowość jest taka, że planujemy wykorzystać w tej inwestycji budownictwo modułowe – największa zaleta to przede wszystkim szybki sposób budowania, a tym samym błyskawiczny czas realizacji inwestycji (a wiadomo – czas to pieniądz), ale są jeszcze inne plusy, takie jak gwarancja jakości elementów budowlanych, czy nawet ewentualnej rozbudowy (choć na tym etapie o tym jeszcze nie myślimy, ale dobrze mieć różne opcje). Termin realizacji zamówienia – 7 miesięcy od dnia podpisania umowy” – poinformowała burmistrz Edyta Zbieć na swoim profilu na FB.

/opr. KW/

57 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Umowa na wykonanie nasadzeń w Ząbkach podpisana!

W ubiegłą środę, 21 kwietnia burmistrz Małgorzata Zyśk podpisała umowę na wykonanie nasadzeń zieleni na terenie miasta, w ramach projektu...

Zamknij