ggg ggg ggg ggg

Kobyłkowskie wsparcie dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego

Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie otrzymał wsparcie
z budżetu Miasta Kobyłka na zakup ważnego sprzętu medycznego – morcelatora laparoskopowego na potrzeby Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.

W piątek, 14 lipca Burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć oraz Dyrektor Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie Grzegorz Krycki, podpisali umowę, dzięki której Miasto Kobyłka przekaże szpitalowi powiatowemu blisko 25 tys. zł na zakup morcelatora laparoskopowego z akcesoriami.
– Jesteśmy ogromnie wdzięczni za dofinansowanie, które pozwoli nam zakupić ważny sprzęt medyczny – morcelator laparoskopowy. Dzięki niemu nasi lekarze z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Poradni w jeszcze lepszy i nowoczesny sposób będą mogli zadbać o zdrowie pacjentek – powiedział Dyrektor Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, Grzegorz Krycki.
Morcelator zapewnia szybką rekonwalescencję, a także zmniejszenie bólu po zabiegu. Morcelacja jest metodą małoinwazyjną, która pozwala usunąć chore narządy lub zmiany chorobowe podczas operacji laparoskopowej bez konieczności „otwarcia” jamy brzusznej, za pomocą niewielkiego nacięcia. Jak podkreśliła Burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć, inicjatorką zakupu sprzętu była p. Ewa Dądalska, kierująca Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym Szpitala MBNP w Wołominie.
– Zdaniem Pani Doktor sprzęt, który dzięki naszemu dofinansowaniu zostanie zakupiony, jest niezbędny w nowoczesnym, dbającym o komfort pacjentów szpitalu. Ja z kolei zawsze podkreślam, że zdrowie i bezpieczeństwo jest tym, na czym nie powinno się oszczędzać, dlatego, jak Ewa Dądalska sama powiedziała, zwróciła się z prośbą o pomoc do burmistrza – kobiety z przekonaniem, że najlepiej zrozumiem tę potrzebę. Z tym, że zakup sprzętu jest ważną inwestycją zgodziła się również Rada Miasta w Kobyłce – zgodę na przekazanie środków wyrazili wszyscy Radni, w tym również dziewięć kobiet zasiadających w Radzie. Zakupiony sprzęt będzie wykorzystany w związku z realizacją świadczeń opieki zdrowotnej, będzie więc służył również Mieszkankom Kobyłki – podkreśliła Burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć, informując mieszkańców za pośrednictwem socjal mediów o zawartej umowie.
Za tą konkretną kwotą w wysokości prawie 25 tys. zł stoi wielkie serce i wspólna troska Pani Burmistrz oraz Radnych Miasta Kobyłka o zdrowie mieszkanek naszego powiatu. Z serca dziękujemy!

/opr. KW; źródło: UM Kobyłka/

362 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Miasto Ząbki z certyfikatem Znaku Jakości Ekonomii Społecznej 2023 – Społecznie Odpowiedzialny Samorząd

Miło nam poinformować, że Miasto Ząbki wyróżnione zostało certyfikatem Znaku Jakości Ekonomii Społecznej 2023 - Społecznie Odpowiedzialny Samorząd. Konkurs o...

Zamknij