ggg ggg ggg

Kobiety to siła, to energia, to wizja…

9 września 2022 r. w Sali Maneż w Zamku – Dom Polonii w Pułtusku odbyło się pierwsze spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie „Kobiety wspierają Kobiety”, które zgromadziło Panie z różnych części Mazowsza.

O Stowarzyszeniu „Kobiety wspierają kobiety” mieliśmy przyjemność pisać już wcześniej. Najnowsze działania, spotkanie zorganizowane przez Zarząd Stowarzyszenia na czele z prezes Dorotą Subdą odbyło się w Pułtusku i zgromadziło liczną reprezentację Pań – energicznych, kompetentnych i pięknych. Wydarzenie prowadził znany dziennikarz muzyczny Artur Orzech i to właśnie on na początku spotkania przywitał wyjątkowe kobiety, które przybyły na zaproszenie organizatorów do Pułtuska: Senator RP Marię Koc, Wiceminister Rozwoju i Technologii Olgę Semeniuk, dziennikarkę i prezenterkę telewizyjną Annę Popek oraz gości specjalnych-reprezentantki kobiet z Ukrainy.
Prezes Stowarzyszenia „Kobiety wspierają Kobiety” Dorota Subda, podkreślała, że impulsem do założenia Stowarzyszenia była potrzeba integracji środowiska kobiet. Wystąpienie rozpoczęła od pytania: Dlaczego postawiłyśmy na kobiety? Oczywiście rozwinęła temat i opowiedziała, dlaczego postanowiły z grupą świetnie rozumiejących się kobiet powołać stowarzyszenie „kobiet wspierających inne kobiety”. Bardzo ciepło wypowiedziała się na temat dobrego ducha przedsięwzięcia Pani Marszałek Maria Koc, która kibicowała inicjatywie od pierwszych chwil. Omówiła cele i założenie stowarzyszenia. Trzon Stowarzyszenia stanowi Zarząd w składzie: Dorota Subda – Prezes Zarządu, Kamila Mokrzycka – Wiceprezes Zarządu, Anna Kaszuba – Wiceprezes Zarządu, Anna Ignatowicz – Sekretarz, Dorota Skrzypek – Skarbnik oraz Komisja Rewizyjna w składzie: Anna Radecka – Przewodnicząca Komisji, Agnieszka Kiljańczyk – Członek Komisji, Agnieszka Głuchowska – Członek Komisji. Z kolei Senator Maria Koc przekonywała zebrane Panie, że negatywne stereotypy na temat kobiet, że np. kobiety nie umieją współpracować, są błędne: „Kobiety są bardzo otwarte na siebie, są otwarte i życzliwe dla siebie” i wymieniła kilka postaci Pań uczestniczących w spotkaniu. Oceniła bardzo pozytywnie Zarząd i Panie tworzące Stowarzyszenie, podziwiając ich energię i szybkość działania. Zapoznała zebranych z danymi o sytuacji Polek (jest bardzo dobra) podkreśliła, jak ważne jest wsparcie mężczyzn, mężów i partnerów oraz opowiedziała o swojej pracy zawodowej i politycznej. Nie mogła ominąć roli polskich kobiet w ostatnich burzliwych czasach.
Prelegentkami, mówiącymi o sile, mądrości i zaradności kobiet były Wiceminister Rozwoju i Technologii Olga Semeniuk oraz dziennikarka i prezenterka telewizyjna Pani Anna Popek. Jak słusznie zauważyła Pani Wiceminister: „Widząc ilość kobiet na sali, uważam, że pierwszy cel został przez Stowarzyszenie osiągnięty”. Następnie poruszyła temat wojny i tego jak kobiety z Polski przyjęły do swoich domów kobiety ukraińskie z dziećmi oraz jaką siłę wykazały się chroniąc swoje rodziny. Zwróciła uwagę, że kobiety w Polsce mają wszędzie głos decydujący, są elementem rozwojowym, prowadzą firmy, domy, sprawy Polskie. „Wszystkie jesteśmy wyjątkowe i mamy niesamowitą siłę” – podkreślała na zakończenie. Kolejna prelegentka Anna Popek zachwyciła zebrane panie cudownymi opowieściami o niezwykłej postaci Joannie Gryzik – śląskim Kopciuszku, dziewczynce z gminu, która adoptowana przez Hrabiego po otrzymaniu olbrzymiej fortuny potrafiła spożytkować ten kapitał dla rozwoju regionu, mieszkańców oraz zarządzać i stworzyć potężne fabryki, kopalnie i huty. Wspomniała także o swojej pracy, pracy w Fundacji „Kulturalna Polska” i odpowiadała na zadawane jej pytania z sali. Przygotowała także konkurs z nagrodami – kosmetykami dla pań. Elokwencja i dar Pani Anny Popek do opowiadania historii i to naprawdę prawdziwych, ujął zebrane Panie. Jej opowieści nie tylko się im nie dłużyły, ale również nagrodziły prelegentkę gorącymi oklaskami i podziwem.
Na koniec spotkania wystąpił lider Czarno –Czarnych Jarosław Leszek Janiszewski z największymi przebojami zespołu. Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu sponsorów, którymi byli: POLMLEK, FORTUNA, Zakład Krawiecki J&K Jacek Kalisz, Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, Zakład Elektrotechniczny ZELTECH Stanisław Przesmycki, WALDGLOB, SANIMAX Monika i Janusz Sosnowscy, ECO PLUS, ROLSTAL Pawłowski, WIKRUSZ, BUDOMUR, ISBUD, ELEKTRYCZNE ROZDZIELNIE, KEFAL, Zespół Młynów Jelonki.
Warto było uczestniczyć w tym wyjątkowym i podniosłym wydarzeniu z cudowną atmosferą na Zamku w Pułtusku.
/Janina Czerwińska/

316 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
W piątkowy wieczór w Centrum Dialogu Kultur odbył się Wernisaż Wystawy ,,PRACE KONSERWATORSKIE W WĘGROWSKIM KLASZTORZE”

Każde dzieło wymaga podsumowania. W węgrowskim zespole klasztornym była to wystawa podsumowująca wieloletnie prace rewitalizacyjne zabytkowego klasztoru. Wernisaż odbył się...

Zamknij